Zavrieť

Porady

predaj auta pri preruseni zivnosti

Dobry den, potrebujem poradit v nasledovnej otazke: zivnostnik, ktory ma prerusenu zivnost, predal automobil, ktory bol zaradeny v obchodnom majetku, ale plne odpisany. ako sa tento prijem uvedie v danovom priznani? dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Príjem uvediete v tabuľke č. 3.

    silviča je offline (nepripojený) silviča

    silviča
    posuvam otazku, ide mi hlavne o to, ci sa predaj uvadza ako prijem zo zivnosti v tabulke c. 1 ako prijem zo zivnosti alebo v tabulke c. 3 ako prijem z predaja hnutelnych veci. auto bolo zahrnute v obchodnom majetku, plne odpisane.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    silviča Pozri príspevok
    Dobry den, potrebujem poradit v nasledovnej otazke: zivnostnik, ktory ma prerusenu zivnost, predal automobil, ktory bol zaradeny v obchodnom majetku, ale plne odpisany. ako sa tento prijem uvedie v danovom priznani? dakujem.
    Ahojte, chcem sa vrátiť k tejto téme. Pri predaji takéhoto (nákladného) auta sa vystaví len kúpno-predajná zmluva so sumou bez DPH? /registraciu na DPH si zrušil/
    Naposledy upravil daja : 30.04.12 at 08:03

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    ego.mc Pozri príspevok
    Príjem uvediete v tabuľke č. 3.
    chcem sa ešte vrátiť k tejto téme. Našla som článok (je to ale starší článok) , kde sa píše, že pri prerušení živnosti, pokiaľ nebol majetok vyradený z podnikania, malo by ísť príjem z jeho predaja do príjmov podľa §6. Pokiaľ bol majetok vyradený, tak sa príjem uvádza do tabuľky 3. Toto už neplatí?

    http://www.enoviny.sk/?sekcia=3&urov...ah=9&cid=18768

    predaj auta pri preruseni zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.