Zavrieť

Porady

DoVP s evidovaným na úrade práce

Zamestnali sme pracovníka na dohodu, ktorý je evidovaný na úrade práce a poberá príspevok v nezamestnanosti. Podľa zákona si môže popri príspevku privyrobiť na dohodu do výšky asi 3.000,-Sk HM mesačne,spolu 64 hodín za 6 mesiacov počas nezamestnanosti.Zaujíma ma, či ho okrem sociálky treba ešte niekde nahlásiť. Kópiu dohody odovzdá na úrade práce. Taktiež, či ako zamestnávateľ sme povinní z tejto sumy robiť nejaké odvody, ak áno tak koľko a kde, a či za zamestnanca aj zamestnávateľa. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Mesačne je to 3200,- Sk. Nahlasuje sa do soc.poisťovne a odvody sa platia za zamestnávateľa vo výške 0,8% - úrazové poistenie. Zamestnanec neplatí odvody.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Magma
    Je to mesačne max. 3000 korún, inak súhlasím s príspevkom Žužu.
    Magma, oprav tento príspevok, lebo je to skutočne 3200 Sk/mesačne a 64 hodín mesačne ( § 6, odsek 2, písm.d/ zákona č.5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti ).

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Vymazala som to celé, ale fakt mám zafixované ako som písala, ale nechcem nikoho mýliť, pre istotu zajtra pozriem v zákone. Dík.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    [quote=encik]Zamestnali sme pracovníka na dohodu, ktorý je evidovaný na úrade práce a poberá príspevok v nezamestnanosti. Podľa zákona si môže popri príspevku privyrobiť na dohodu do výšky asi 3.000,-Sk HM mesačne,spolu 64 hodín za 6 mesiacov počas nezamestnanosti.

    V ktorom § je upravená lehota 6 mesiacov? V zákone o službách zamestnanosti, prípadne v zákone o nelegálnej práci som to nenašla.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    [quote=accad]
    encik
    Zamestnali sme pracovníka na dohodu, ktorý je evidovaný na úrade práce a poberá príspevok v nezamestnanosti. Podľa zákona si môže popri príspevku privyrobiť na dohodu do výšky asi 3.000,-Sk HM mesačne,spolu 64 hodín za 6 mesiacov počas nezamestnanosti.

    V ktorom § je upravená lehota 6 mesiacov? V zákone o službách zamestnanosti, prípadne v zákone o nelegálnej práci som to nenašla.
    Samozrejme, taká lehota neexistuje, pretože tých 64 hodín je mesačne.
    Encik si asi pomýlil(a), že dĺžka poberania podpory v nezamestnanosti je 6 mesiacov.

    encik je offline (nepripojený) encik

    encik
    Máš pravdu, ja som to nemala pri sebe, tak som napísala len orientačne, lebo som to ihneď potrebovala.Je to 3.200,- a 64 hodín mesačne. Ďakujem za odpovede, veľmi ste mi pomohli.

    encik je offline (nepripojený) encik

    encik
    Ešte som chcela dodať, že tých 6 mesiacov som myslela počas ktorých poberá dávku v nezamestnanosti tých 50 % z platu, aby o ne neprišiel v prípade, že si bude privyrábať na DoVP týmto spôsobom, kým si nenájde stálu prácu. V tom som si nebola istá.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    vy ako zamestnávateľ budete platiť z jeho odmeny 0,8% na uraz. poistenie do SP, zamestnanec z DoVP žiadne odvody neplati, akurat budete odvádzať ešte 19%-né preddavky na daň na DU - potom sa tento uvádza i v štvrťroč. prehľadoch a roč. hlásení na DU
    encik
    Zamestnali sme pracovníka na dohodu, ktorý je evidovaný na úrade práce a poberá príspevok v nezamestnanosti. Podľa zákona si môže popri príspevku privyrobiť na dohodu do výšky asi 3.000,-Sk HM mesačne,spolu 64 hodín za 6 mesiacov počas nezamestnanosti.Zaujíma ma, či ho okrem sociálky treba ešte niekde nahlásiť. Kópiu dohody odovzdá na úrade práce. Taktiež, či ako zamestnávateľ sme povinní z tejto sumy robiť nejaké odvody, ak áno tak koľko a kde, a či za zamestnanca aj zamestnávateľa. Ďakujem

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    encik
    Ešte som chcela dodať, že tých 6 mesiacov som myslela počas ktorých poberá dávku v nezamestnanosti tých 50 % z platu, aby o ne neprišiel v prípade, že si bude privyrábať na DoVP týmto spôsobom, kým si nenájde stálu prácu. V tom som si nebola istá.
    Tých 3200 Sk nemusí byť iba na dohodu, môže to byť aj na PZ v skrátenom úväzku.

    DoVP s evidovaným na úrade práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.