Zavrieť

Porady

chrbtica - vystrelovanie bolesti

na chrbtici mam niekolko takych "priehlbiniek", zrejme bloky ci nieco take. je mozne ze mi z tych blokov vystreluje bolest aj inde? napriklad dopredu tam kde je zaludok, ci do podpazusia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Toto som dostala e-mailom. Uvažovala som, do ktorej témy na Poradu to posunúť, lebo vyzerá to byť celkom zaujímavé, preto snáď nebude od veci, keď to dám sem.

    " Páteř - úžasné...
    Tak to je pro nás co nás furt něco bolí !!!!
    Otevřete přílohu a posouvejte myší po páteři - dílek po dílku.
    Nevadí, že neumíte anglicky. Uvidíte, který článek páteře způsobuje určitý zdravotní problém.
    Pěkný den přeji všem.
    http://www.chiroone.net/why_chiropractic/index.html "

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...je ...

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..najlepšie je ísť k lekárovi...

    Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

    Jurivo
    S chrbticou je to trošku zložitejšie. Bolesť môže vystreľovať do iných častí tela ale aj nemusí. Tak ako bolesť žalúdka môže mať pôvod v chrbtici a nemusí mať. Tie priehlbinky, ktoré opisuješ môžu vzniknúť z toho, že na danom mieste je málo energie, tam kde je energie prebytok býva vypuklina alebo stvrdnuté a nepoddajné tkanivo. Dávaš príliš málo informácií na to aby sa to dalo posúdiť. Skús byť konkrétnejší.

    michalpeter je offline (nepripojený) michalpeter

    michalpeter
    no, konkretnejsie. boli ma konkretne medzi lopatkami a pod lopatkami(je to na chrbtici iste lebo ked si tam potlacim stavce tak citim bolest), tam pomoze ked stiahnem ramena, chrbtica "odpukne" a bolest prejde. z okolia medzilopatiek to vystreluje az po ramena niekedy a pod pazusie(uzliny nemam hmatatelne).

    dalej mam tie dve "priehlbinky" cca tam kde sa nachadzaju oblicky, a myslim si ze to odtial vystreluje aj do brucha obcas(hlavne ked to boli na chrbtici aj)

    btw. mate niekto skusenost s osteopatiou?

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    S takýmito záležitosťami neváhaj, nie je to sranda a navštív čo najskôr neurológa. Odborné vyšetrenie u neurológa napovie viac, ako rôzne anonymné rady. Existujú cviky na chrbticu (hod do gugla), ktoré môžu tento neblahý stav upraviť, ale odporúčam ich cvičiť až po odbornom vyšetrení a po porade s MUDr. Držím palce.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    michalpeter Pozri príspevok
    no, konkretnejsie. boli ma konkretne medzi lopatkami a pod lopatkami(je to na chrbtici iste lebo ked si tam potlacim stavce tak citim bolest), tam pomoze ked stiahnem ramena, chrbtica "odpukne" a bolest prejde. z okolia medzilopatiek to vystreluje az po ramena niekedy a pod pazusie(uzliny nemam hmatatelne).

    dalej mam tie dve "priehlbinky" cca tam kde sa nachadzaju oblicky, a myslim si ze to odtial vystreluje aj do brucha obcas(hlavne ked to boli na chrbtici aj)

    btw. mate niekto skusenost s osteopatiou?
    prečo nejdeš k lekárovi?
    http://quantum-zdravia.sk/pages/o-nas/osteopatia.php

    chrbtica - vystrelovanie bolesti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.