Zavrieť

Porady

predmet podnikania - vzdelanie

Dobry den,
rada by som sa opytala, ak je v predmete podnikania "obstarávanie služieb spojených so správou a údržbou nehnuteľností" , je nutne aby osoba, ktora tuto cinnost vykonava mala k tomu prislusne vzdelanie? Co je nutne k tomu, aby to mohla toto prevadzkovat? Staci iba nejaky kurz? Pripadne vobec nic?
Dakujem
Naposledy upravil Dav : 14.03.12 at 10:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    živnosť 19.3.6 Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb spojených so správou a prevádzkou nehnuteľností patrí pod voľnú živnosť 19.3 Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb, teda nie je potrebné žiadne vzdelanie (legislatívne)
    Este by ma zaujimalo, ak by som zalozila novu s.r.o.,kde by bol predmet podnikania "sprostredkovanie, predaj, kupa, prenajom nehnutelnosti, stavebna cinnost", je potrebne vzdelanie, prip. certifikat?
    Co v pripade, ak by som chcela odkupit uz existujucu spolocnost s tymto predmetom podnikania?
    Dakujem

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    na sprostredkovanie v oblasti nehnutelnosti je potrebne prislusne vzdelanie alebo zodpovedny zastupca v pracovnom pomere, ktory tieto poziadavky splna
    Ak by som chcela mat takuto spolocnost, ale bola by tam v predmete podnikania aj stavebna cinnost? Je to jedno? Tiez by to musela byt realitna kancelaria?

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    na kazdu zo stavebnych cinnosti potrebujes zvlast zivnostenske opravnenie, nestaci "stavebna cinnost"

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Na realitnú činnosť potrebujete zodpovedného zástupcu s vysokoškolským vzdelaním (stavebná, architektúra, právo alebo ekonomická) alebo stredoškolské vzdelanie s maturitou a 5ročná prax v odbore.

    Na stavebné činnosti si pozrite zoznam remeselných živností, príp. zoznam voľných živností na stránke min. vnútra.

    http://www.sroservis.sk/uzitocne-linky.html

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    clemattis Pozri príspevok
    Ak by som chcela mat takuto spolocnost, ale bola by tam v predmete podnikania aj stavebna cinnost? Je to jedno? Tiez by to musela byt realitna kancelaria?
    prípravné stavebné práce k realizácii stavby
    uskutočňovanie stavieb a ich zmien
    dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov

    Všetky tri predmety sú voľnými predmetmi. No nemôžeš robiť cez ne napr. murárske činnosti, pokrývačstvo a podobné remeselné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.