Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    niklo
    prosím, ako znížim mínusovú faktúru ešte z decembra minulého roka?

    Nerozumiem otázke , rozveď viac.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    niklo
    prosím, ako znížim mínusovú faktúru ešte z decembra minulého roka?
    Chceš opraviť svoju vystavenú fa, alebo zaúčtovať dodávateľskú fa z decembra? Tvoja otázka je nejasná.

    niklo je offline (nepripojený) niklo

    niklo
    šéfovia si vymysleli, že za včas uhradené faktúry budú od nás dostávať naši odberatelia bonusy. Robím to cez mínusové faktúry a práve jednej firme som vystavila faktúru ešte s dátumom vystavenia 30. 12. 2005 a vypočítala som to zle, tak to musím nejakým spôsobom teraz znížiť tak, aby to nemalo vplyv na DPH, pretože je to vystavené aj s daňou.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    niklo
    šéfovia si vymysleli, že za včas uhradené faktúry budú od nás dostávať naši odberatelia bonusy. Robím to cez mínusové faktúry a práve jednej firme som vystavila faktúru ešte s dátumom vystavenia 30. 12. 2005 a vypočítala som to zle, tak to musím nejakým spôsobom teraz znížiť tak, aby to nemalo vplyv na DPH, pretože je to vystavené aj s daňou.
    Dotatočné bonusy fakturujme, podľa zákona o DPH § 25, bez dane, keď je o takomto postupe obojstranná písomná dohoda.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    niklo
    šéfovia si vymysleli, že za včas uhradené faktúry budú od nás dostávať naši odberatelia bonusy. Robím to cez mínusové faktúry a práve jednej firme som vystavila faktúru ešte s dátumom vystavenia 30. 12. 2005 a vypočítala som to zle, tak to musím nejakým spôsobom teraz znížiť tak, aby to nemalo vplyv na DPH, pretože je to vystavené aj s daňou.
    Rozdiel, ktorý ti vznikol poníž alebo povýš v ďalšej dodávke tovaru. :p

    niklo je offline (nepripojený) niklo

    niklo
    nejako nechápem ...mohli by ste mi to prosím nejako jasnejsie vysvetliť? Patrím skôr medzi začínajúce účtovníčky. A ešte by som sa chcela spýtať, či je povinná nejaká košielka k faktúram. Prečítala som si skoro celú tému Pomôžte začínajúcej účtovníčke a tam to bolo spomenuté, ale nezistila som, či je to povinné.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    niklo
    nejako nechápem ...mohli by ste mi to prosím nejako jasnejsie vysvetliť? Patrím skôr medzi začínajúce účtovníčky. A ešte by som sa chcela spýtať, či je povinná nejaká košielka k faktúram. Prečítala som si skoro celú tému Pomôžte začínajúcej účtovníčke a tam to bolo spomenuté, ale nezistila som, či je to povinné.
    Likvidačný list k faktúre(košieľka-toto pomenovanie nepoužívam- to je niečo iné) nemusí byť, ak máš rozpis účtovania a ostatné veci podľa zákona o účtovníctve priamo uvedené na faktúre, alebo v softe. Ale je to dobrá pomôcka účtovníka.

    niklo je offline (nepripojený) niklo

    niklo
    aha, tak som si to poplietla. takze mi staci predkontacna peciatka a kniha faktúr, kde evidujem aj uhrady?...a s tym znizenim tej faktury mi vies nejako jasnejsie poradit, prosim Ta? musím to nejako opravit, lebo taj je rozdiel az nejakych 45.000,- my by sme im mali zaplatit len nejakych 15.000 a ja som vystavila tu minusovu faktúru na 60.000,- a este aj s DPH. a kedze je to este v minulom roku, tak to uz nejde opravit faktura ako taka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    niklo
    aha, tak som si to poplietla. takze mi staci predkontacna peciatka a kniha faktúr, kde evidujem aj uhrady?...a s tym znizenim tej faktury mi vies nejako jasnejsie poradit, prosim Ta? musím to nejako opravit, lebo taj je rozdiel az nejakych 45.000,- my by sme im mali zaplatit len nejakych 15.000 a ja som vystavila tu minusovu faktúru na 60.000,- a este aj s DPH. a kedze je to este v minulom roku, tak to uz nejde opravit faktura ako taka.
    Ja by som na ten rozdiel vystavila v januári faktúru.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja by som im vystavila dobropis a vrátila bonus vo forme peniazov .Ovšem samozrejme v prípade , že by sa jednalo o vyššiu fakturáciu ako mala byť .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    niklo
    a čo im do tej faktúry mám potom napísať?
    Napísala by som ako text fakturovanie nesprávne vystavených bonusov.

    niklo je offline (nepripojený) niklo

    niklo
    takze mozem vystavit dobropis na minusovu fakturu a napisat tam nespravne fakturovany bonus? nie je to nahodou ten ťarchopis alebo co to vlastne je?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    niklo
    takze mozem vystavit dobropis na minusovu fakturu a napisat tam nespravne fakturovany bonus? nie je to nahodou ten ťarchopis alebo co to vlastne je?
    Keď si poskytovala bonus- vystavila si dobropis- znížila sa Ti daň za uskutočnené zdaniteľné plnenia.Teraz vystavíš faktúru, kde zaplatíš daň za tieto plnenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.