Zavrieť

Porady

zaučtovanie položiek z príspevku

Dobrý deň chcem sa opýtať ohľadom príspevku. Napríklad: Kúpila som pracovný stôl za 100 eur. Zaučtovala som ho do záväzkov potom do peňažného deníka do pokladnice ako výdavok OZD a dala som uhradiť záväzok, čiže je to vysporiadané. Ibaže dala som do záväzkoch opäť celý príspevok z úp a opäť som tento príspevok ponížila o tých 100 eur. čiže v záväzkoch je tento stôl uhradený 2 krát. Ako to ma byť správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    Príspevok sa zaúčtuje ako PNZD a eviduje v knihe záväzkov. Výdavky, vo vašom prípade napr. za stôl zaúčtujete ako VOZD do peňažného denníka. A nakoniec interným dokladom vo výške výdavku za stôl zaúčtujete do peň.denníka POZD a zároveň znížite záväzok v Knihe záväzkov.
    Dúfam že som pomohla.

    martina2310 je offline (nepripojený) martina2310

    Som začiatočník v jednoduchom účtovníctve, ktorý sa má toho veľa, veľa čo učiť. ...viac martina2310
    Prosím Vás poradí niekto?

    martina2310 je offline (nepripojený) martina2310

    Som začiatočník v jednoduchom účtovníctve, ktorý sa má toho veľa, veľa čo učiť. ...viac martina2310
    no chápem tomu ale ešte sa chcem spýtať či tu faktúru za ten stôl musím evidovať v záväzkoch

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    V knihe záväzkov evidujete došlé faktúry, záväzky voči SP, ZP, DÚ a iným inštitúciám.....ak si kúpite niečo v hotovosti v obchode a máte doklad z ERP to účtujete iba v peňažnom denníku

    martina2310 je offline (nepripojený) martina2310

    Som začiatočník v jednoduchom účtovníctve, ktorý sa má toho veľa, veľa čo učiť. ...viac martina2310
    No ibaže ja som do záväzkov zaevidovala faktúru za stol a aj záväzok s úp. Potom som v peňažnom denníku uhradila záväzok za stol a potom interným dokladom som uhradila výdavkom sumu za stol a v záväzkoch sa mi ten príspevok ponížil, čiže som ten stôl uhradila v podstate 2 krát. čiže vo výkaze majetku a výdavkoch sa mi to tam tiež 2 krát odzrkadlí nie?

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    Vo výkaze o príjmoch a výdavkoch budeš mať ako výdavok za stôl - VOZD (informácia z peňažného denníka)
    Vo výkaze o majetku a záväzkoch budeš mať informácie z knihy záväzkov - neuhradené záväzky - teda konečný stav dotácie, teda nevyčerpanú časť, o to čo si tým interným dokladom ponížila pôvodnú dotáciu

    Teda ak sa nemýlim samozrejme!

    zaučtovanie položiek z príspevku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.