Zavrieť

Porady

Prosím o vysvetlenie môjho medziúveru_____

V marci 2008 sme požiadali v PSS o medziúver .Zmluva na cieľovú sumu 16597€....Pravidelne mesačne platíme stavebné sporenie - 116,18€, medziúver(úroky) - 104,99€.<br>Posledný výpis za rok 2011 vyzerá takto:<br>výpis z účtu stavebného sporenia konečný zostatok: 7574,25€&nbsp;<br>výpis z účtu medziúveru : -16 621,73€<br>Hodnotiace číslo na sporiacom účte 79,052.<br>V zmluve mám napísané:<br>Mimoriadny medziúver:<br>1.Do nasporenia 50% cieľovej sumy sa dlžník zaväzuje vkladať na účet zmluvy o staveb.sporení mesačné vklady min. vo výške 116,18€.<br>2. Do pridelenia cieľovej sumy zmluvy o staveb.sporení sa dlžník zaväzuje splácať úroky z mimor. medziúveru pravid. mesačnými splát. vo výške 104,99€.<br>Stavebný úver:<br>Dlžník sa zaväzuje pravidelnými mesačnými splátkami úveru vo výške 116,18€ urhradiť plnú výšku poskutnutého stavebného úveru(istina stavebného úveru spolu s prokmi) na účet staveb. úveru....<br><br>No a teraz som si nie istá,.... okolo júna 2012 keď dobre rátam by som mala mať nasporené tých 50% z cieľovej sumy. Budem mať už nárok na ten úver? Čo sa zmení? Ako budem splácať a koľko ďalej? Budem platiť na dva účty, alebo už len na jeden?&nbsp;<br>Som z toho jeleň....ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Iska je offline (nepripojený) Iska

    Iska
    Keď sa splníš podmienky - nasporená suma a hodnotiace číslo tak prejdeš do stavebného úveru.
    budeš mať len jeden účet a môžeš vyplatiť úver aj predčasne bez pokuty. Pri medziúvere sa platí za predčasne splatenie pokuta- nejaké % zo sumy.
    Závisí ako máš zmluvu, niekedy sa splátka znižovala, teraz mne vraveli že budem mat po celý čas splátku rovnakú či som v medziúvere alebo v úvere. že je to xxl konštant.

    mamina jana je offline (nepripojený) mamina jana

    mamina jana
    "Keď sa splníš podmienky - nasporená suma a hodnotiace číslo tak prejdeš do stavebného úveru. " - rada by som opravila, po istom čase splácania úveru dosiahneš určité hodnotiace číslo, ktoré ty umožní získať stavebný úver. Čo sa týka tvojho medziúveru tak rozhodne sa automaticky nestane z neho stavebný úver. Jednoducho ty ponúknu možnosť zobrania stavebného úveru, ktorým vyplatíš zostávajúci medziúver + % pokuty za predčasné splatenie (rátaj že to bude okolo 4%). Postup brania úveru už predpokladám všetci dobre poznáme. Čo sa týka splátok tak splácaš zo splátky určitú sumu na istinu a druhú na "sporenie" keď nasporíš tých 50% tak sa to "preklopí" a ty jednoducho potom budeš splácať menej. My to máme napríklad takto: 13000, teraz 104 (aj s poisteným úveru) , na 40%, potom by to malo byť cca 80 aj s poistením.

    julietka8 je offline (nepripojený) julietka8

    julietka8
    Dobrý deň,
    prosím poraďte mi ako ako mám postupovať. Vzala som si úver z prvej stavebnej, bolo mi vyplatených 80%, zvyšných 20% mi má byť ešte vyplatených po zdokladovaní účelu. Mám možnosť čerpania výhodnejšieho úveru a chcela by som úver v prvej stavebnej pokryť. Musím si vziať tých zvyšných 20% z prvej stavebnej? A koľko je potrebné vydokladovať? len tých 80% ktoré som použila? alebo celých 100%? Ďakujem

    mamina jana je offline (nepripojený) mamina jana

    mamina jana
    Ahoj,
    ty nemusíš čerpať úver do plnej sumy. Pokiaľ si využila tých 80% a zvyšné peniaze už nepotrebuješ, tak ich jednoducho nečerpáš. Jedná sa o to, že keď použitie vydokladuješ, tak ti uvoľnia zostávajúcu sumu. S tým pokrytím úveru z PSS iným pre teba výhodnejším úverom to nie je zlý nápad len má to háčik. V PSS majú takú tabuľku na pokuty za predčasné splatenie. Vždy sa jedná o percento z požadovanej sumy a výška tohoto percenta závisí od toho ako dlho máš ten úver, čiže: napr. máš úver na 20 rokov, splácaš ho 2 roky, čiže menej ako 4 roky, vtedy je to myslím 10% z celej sumy (úver 10 000 eur, poplatok 10% zo sumy), potom máš od 4 do 6 rokov a ...%, takto to postupuje ďalej. Pokiaľ chceš presné informácie o poplatkoch, tak zájdi do ich pobočky, pretože v každej pobočke musia mať sadzobník poplatkov.
    Čo sa týka toho dokladovania, tak robí sa to tak, že máš napríklad 6 rokov stavebné sporenie, potom berieš úver a máš dokladovať. Bločky, ktoré im musíš doniesť nemôžu byť staršie ako tvoja zmluva o stavebnom sporení.
    julietka8 Ďakujem veľmi pekne, poplatky si pôjdem prezistiť, lebo úrok je tam dosť vysoký, ale zasa pokiaľ nemáte čo zaručiť tak je to super....

    Prosím o vysvetlenie môjho medziúveru_____

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.