Zavrieť

Porady

Premrznutá stropná doska

Stavám dom nedaleko BA a nakolko stavba musi rychle napredovat bola odlievaná stropna doska pocas
februara. Problem nastal v tom, ze ked som si urobil sondu vyzera byt premrznuta na 3 cm. Jedna sa
o stropnu dosku 200mm hrubu, dimenzovana na skoro 500kg/m2 co mi potvrdil statik a najvacsie nepodoprete miesto je garaz 6x5m. Na tuto dosku ide stredom ytong priecka 125mm. Spodok dosky
vyzera ok, beton bol z betonarky zimna zmes, beton B30 resp. C25/30, a
na dalsi den po betonazi hned prekryta geotextiliou. Vrch betonu sa vobec nelupe a vyzera na pohlad ok. na druhy den po betonazi sa tyzden pod doskou kurilo. V den vylievania dosky bolo +1 az v noci -5st. Mohlo to mat nejake fatalne nasledky to premrzutie? moze sa stat ze doska neunesie zatazenie?
je niecoho coho sa obavat? skusky tvrdosti som este nerobil, je stale podstojkovana, pre odlievania dalsej vyssej dosky poschodia, dakujem za kazdu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Premrznutá stropná doska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.