Zavrieť

Porady

Ako vyvýšiť čast podlahy (minipodium) v izbe?

Rozmyslam nad technickym riesenim. Podklad su stare drevenne parkety v panelaku. Na ne pride plavajuca podlaha. Ale chcel by som cast izby vyvysit cca o 15 cm. Izbu chcem zariadit v japonskom minimalistickom style, a takyto prvok by sa mi hodil.

Co by bolo najvhodnejsie? Drevenna konstrukcia, alebo nejaky iny material????

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No áno drevená konštrukcia, z hranolov, a na to osb dosky, a na tie kludne aj plávajúcu podlahu. poprípade ak spravíš vyššie podium, tak môžeš pod ním mať uložný priestor.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Hlavne je potreba zamerať všetko presne do roviny, lebo parkety po cca 40-ročnom používaní sú v strede izby prešĺapané,

    kým pri stenách sú vyššie ako v strede

    Mne to robí odchýlku až okolo 1,5 cm a keby som nepodložil nábytok , tak mi stojí šikmo naklonený do stredu izby.

    Stáva sa to preto,lebo pod parketami su uložené škvarobetonové tvarnice,

    kamarát kvoli tomu vyhádzal všetky parkety, znivelizoval podklad a položil plávajúcu podlahu

    mne je ĺuto vyhádzať parkety,lebo im nič nie je a kvalitativne ich neviem ničím nahradiť

    teda skus to upraviť podĺa svojho vkusu, no počítaj s tým, že parkety nie sú v idealnej rovine.

    Ako vyvýšiť čast podlahy (minipodium) v izbe?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.