Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    žeby 93190 - nič iné tam v podstate nie je (ešte tak 93120 - ale to asi skôr nie)

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    93.19.0 táto podtrieda zahŕňa: - činnosti jednotlivých profesionálnych športovcov, takže je to na 100%

    Tunco je offline (nepripojený) Tunco

    Tunco
    A čo keď osoba nemá ičo, resp. nie je podnikateľský subjekt ale podáva daňové priznanie typu B, pretože z jej zamestnania dostáva vyplácaný úrok raz ročne, za určitý vklad. Úrok je smiešny, ale musí preto podávať DP typu B. Pritom ma pracovnú zmluvu - HPP. Možno teda SK NACE vynechať?

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Tunco Pozri príspevok
    A čo keď osoba nemá ičo, resp. nie je podnikateľský subjekt ale podáva daňové priznanie typu B, pretože z jej zamestnania dostáva vyplácaný úrok raz ročne, za určitý vklad. Úrok je smiešny, ale musí preto podávať DP typu B. Pritom ma pracovnú zmluvu - HPP. Možno teda SK NACE vynechať?
    z poucenia k DP:

    Riadok 03 vypĺňa len daňovník s príjmami z podnikania (§ 6 ods. 1 zákona) alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti (§ 6 ods. 2 zákona). Na riadku 03 sa uvedie kód SK NACE Rev. 2 podľa vyhlášky Štatistického úradu Slovenskej republiky č. 306/2007 Z. z., ktorou sa vydáva Štatistická klasifikácia ekonomických činností. Kód SK NACE nahrádza kód OKEČ a klasifikáciu kódov SK NACE možno nájsť na internetovej stránke www.statistics.sk. V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.

    ekovi je offline (nepripojený) ekovi

    ekovi
    Dobry den ,

    a vedeli by ste mi poradiť aké prílohy mam dat profesionalnemu sportovcovi? Aj tabulku prepoctu ak zaraba v cudzej mene?

    Dakujem

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ekovi Pozri príspevok
    Dobry den ,

    a vedeli by ste mi poradiť aké prílohy mam dat profesionalnemu sportovcovi? Aj tabulku prepoctu ak zaraba v cudzej mene?

    Dakujem
    tema je SK NACE nie prilohy k DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.