Zavrieť

Porady

PN a zasielanie dokumentov do SP

Dobry den,
Veľmi pekne by som Vás touto cestou chcela požiadať o pomoc ako postupovať pri odosielaní dokumentov pri Dočasnej, či dlhodobej PN?
Len nedávno som začala pracovať v tejto oblasti, a skúsenosti s tým ešte nemám.
1.Zamestnanec mi doniesol diel IV. –Hlásenie zamestnávateľovi a pobočke Sociálnej poisťovne o skončení dočasnej prac.neschopnosti.
Zamestnanec bol na PN od 1.2 2012- 19.3.2012 – Neviem,ako postupovať – Postúpim tento diel IV. Do Sociálnej poisťovne- a to tak, 1kopia a 1 originál?
Je potrebné zaslať aj Potvrdenie na uplatnenie nároku n a ND?
2.Zamestnanec mi doniesol diel IV. –Hlásenie zamestnávateľovi a pobočke Sociálnej poisťovne o skončení dočasnej prac.neschopnosti.
Zamestnanec bol na PN od 14.3 2012- 19.3.2012 – Neviem,ako postupovať – Postúpim tento diel IV. Do Sociálnej poisťovne- a to tak, 1kopia a 1 originál?
Je potrebné zaslať aj Potvrdenie na uplatnenie nároku n a ND?
3.Zamestnanec mi priniesol diel II. Žiadosť o nemocenské/urazový príplatok, diel IIa - Žiadosť o náhradu príjmu pri doč.prac.neschopnosti zamestnanca.
Je PN od 19.3, a viem,že na kontrolu k lekárovi pojde 23.3.
Ktoré dokumenty mám postúpiť do Sociálnej poisťovne? Kópiu a original ktorého dielu?
Je potrebne vystaviť a zaslať do Sociálnej poisťovne aj Potvrdenie na uplatnenie nároku n a ND? Veľmi pekne Vám vopred ďakujem za skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V prvom aj druhom prípade ide o ukončenie PN-ky. Doplň dátum nástupu do zamestnania, skontroluj či ho zamestnanec na druhej strane podpísal, prefoť si ho a odošli do SP.

    V treťom prípade - prvých 10 kal. dní platí zamestnávatel náhradu príjmu počas DPN. Od 11. dňa vypláca nemocenské SP. Ak PN bude trvať menej ako 10 kal.dní, žiadny doklad do SP neposielaš.
    Doklad o príjme už do SP neposielaš, vymeriavací základ pre výpočet nemocenského už si SP zisťuje sama.

    Nezabudni na splnenie oznamovacej povinnosti do zdravotnej poisťovne - treba nahlásiť zmenu platitela poistného na Hromadnom oznámení.

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    babovka1980 Pozri príspevok
    Dobry den,
    Veľmi pekne by som Vás touto cestou chcela požiadať o pomoc ako postupovať pri odosielaní dokumentov pri Dočasnej, či dlhodobej PN?
    Len nedávno som začala pracovať v tejto oblasti, a skúsenosti s tým ešte nemám.
    1.Zamestnanec mi doniesol diel IV. –Hlásenie zamestnávateľovi a pobočke Sociálnej poisťovne o skončení dočasnej prac.neschopnosti.
    Zamestnanec bol na PN od 1.2 2012- 19.3.2012 – Neviem,ako postupovať – Postúpim tento diel IV. Do Sociálnej poisťovne- a to tak, 1kopia a 1 originál?
    Je potrebné zaslať aj Potvrdenie na uplatnenie nároku n a ND?
    2.Zamestnanec mi doniesol diel IV. –Hlásenie zamestnávateľovi a pobočke Sociálnej poisťovne o skončení dočasnej prac.neschopnosti.
    Zamestnanec bol na PN od 14.3 2012- 19.3.2012 – Neviem,ako postupovať – Postúpim tento diel IV. Do Sociálnej poisťovne- a to tak, 1kopia a 1 originál? Nie (PN trvala 6 dní - doklad si necháš a založíš)
    Je potrebné zaslať aj Potvrdenie na uplatnenie nároku n a ND? (potvrdenie neposielaš)
    3.Zamestnanec mi priniesol diel II. Žiadosť o nemocenské/urazový príplatok, diel IIa - Žiadosť o náhradu príjmu pri doč.prac.neschopnosti zamestnanca.
    Je PN od 19.3, a viem,že na kontrolu k lekárovi pojde 23.3.
    Ktoré dokumenty mám postúpiť do Sociálnej poisťovne? Kópiu a original ktorého dielu? (po 10 dni t.j. 29.3. v prípade, že DPN trvá pošleš do SP s vyznačením x-žiadosť o nemocenské a ak sa jedná o pracovný úraz vyznačíš aj x- žiadosť o úrazový príplatok)
    Je potrebne vystaviť a zaslať do Sociálnej poisťovne aj Potvrdenie na uplatnenie nároku n a ND? Veľmi pekne Vám vopred ďakujem za skorú odpoveď.


    odpoveď v texte

    PN a zasielanie dokumentov do SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.