Zavrieť

Porady

aký kurz použiť

Dobrý večer, chcem sa opýtať aký kurz mám použiť ak je faktúra vystavená v czk. Mám dať kurz zo dňa ked je splatnosť faktúry alebo kurz zo dňa kedy bol vystavený príjmový doklad. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Neriadime sa podľa tohto paragrafu?

    (2) Ak tento zákon neustanovuje inak, majetok a záväzky vyjadrené v cudzej mene prepočítava účtovná jednotka na eurá referenčným výmenným kurzom určeným a vyhláseným Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska33a) (ďalej len "referenčný kurz")

    a) v deň predchádzajúci dňu uskutočnenia účtovného prípadu alebo v iný deň, ak to ustanovuje osobitný predpis, 34)
    b) v deň, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka,
    c) v deň, ktorým je rozhodný deň, ku ktorému sa preberá majetok a záväzky od zahraničnej zanikajúcej právnickej osoby.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Kurz zo dňa vystavenia faktúry a kurz zo dňa úhrady (vystavenia príjmového dokladu).

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    ja mám nasledujúci problém, máme USD bankový účet a ak 31.12.2011 mi banka zostatok na eurá prerátala iným kurzom ako bol kurz ECB k 31.12.2011. Rozdiel tam je cca 1,30e. Ktorý zostatok je správny? Ten na výpise alebo to ako mi to prerátal soft?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tweedle Pozri príspevok
    ja mám nasledujúci problém, máme USD bankový účet a ak 31.12.2011 mi banka zostatok na eurá prerátala iným kurzom ako bol kurz ECB k 31.12.2011. Rozdiel tam je cca 1,30e. Ktorý zostatok je správny? Ten na výpise alebo to ako mi to prerátal soft?
    KR je rozdiel je rozdiel medzi účtom v banke a účtom podľa kurzu ECB k 31.12.

    martina2310 je offline (nepripojený) martina2310

    Som začiatočník v jednoduchom účtovníctve, ktorý sa má toho veľa, veľa čo učiť. ...viac martina2310
    Keď fakturu zaevidujem do pohľadávok s jedný kurzom a príjmovy doklad s iným kurzom tak mi vznikne niejaký rozdiel čo s tým rozdielom?

    martina2310 je offline (nepripojený) martina2310

    Som začiatočník v jednoduchom účtovníctve, ktorý sa má toho veľa, veľa čo učiť. ...viac martina2310
    dakujem pekne

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Ejo Pozri príspevok
    Nie je to kurz z predchádzajúceho dňa vystavenia faktúry?
    Samozrejme platí paragraf, ktorý spomínaš v nasledujúcom príspevku.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    martina2310 Pozri príspevok
    Keď fakturu zaevidujem do pohľadávok s jedný kurzom a príjmovy doklad s iným kurzom tak mi vznikne niejaký rozdiel čo s tým rozdielom?
    Účtovný prípad vznikne pri inkase pohľadávky - príjmový pokladničný doklad...

    (2) Ak tento zákon neustanovuje inak, majetok a záväzky vyjadrené v cudzej mene prepočítava účtovná jednotka na eurá referenčným výmenným kurzom určeným a vyhláseným Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska33a) (ďalej len "referenčný kurz")

    a) v deň predchádzajúci dňu uskutočnenia účtovného prípadu alebo v iný deň, ak to ustanovuje osobitný predpis, 34)
    b) v deň, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka,
    c) v deň, ktorým je rozhodný deň, ku ktorému sa preberá majetok a záväzky od zahraničnej zanikajúcej právnickej osoby.

    V JU sa zaúčtuje v PD ako úhrada pohľadávky kurzom zo dňa predchádzajúceho. A keď vznikne rozdiel medzi zaevidovanou a uhradenou pohľadávkou, tak vyrovnať interným dokladom. Kurzový rozdiel vznikne vtedy, ako písala Tweety.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.