Zavrieť

Porady

Príjem z ČR- agentúra dočasného zamestnania - daňové priznanie

Ahojte Poraďáci,
mám otázku ohľadom príjmov z ČR a vykonania DP.
Známy pracoval prostredníctvom slovenskej firmy- agentúra dočasného zamestnania - v ČR. Potvrdenie o príjmoch má z tejto slovenskej agentúry s tým, že na tomto klasickom "slovenskom" potvrdení o príjme má vyčíslené príjmy, odvody a daň z ČR a SR zvlášť. Príjmy zo SR boli z tohto zamestnania nulové. Na potvrdení má uvedené, že daň v r. 05 bola odvedená do štátneho rozpočtu v ČR. Cez túto firmu pracoval 6 mesiacov. Ostatných 6 mesiacov pracoval v SR.
Otázka je, či môžem v tomto prípade použiť metódu vyňatia príjmov zo zahraničia?

Ďakujem vopred za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    veronikasad Evi, ja som robila DP už viac rokov jednému zamestnancovi, ktorý má potvrdenie zo slovenskej firmy bez zdanitelného príjmu - len odvody. Zo zahraničia (Fínsko, Švédsko) má na potvrdení uvedený len daňový základ a odvedenú daň. Uplatnila som metodu vyňatia príjmov (ide o firmu SKANSKA)
    ewita888 Veronika, ja som z toho jeleň, v tomto potvrdení je všetko, ako v našom, len výška odvodov je akoby česká, zníženie základu dane nič, dane nulové, poznámka - príjmy z čr

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    mám človeka, ktorý má na SVK vydané potvrdenie so zaplatenými odvodmi do SVK poisťovní príjem má prepočítaný na eurá - na základe toho robíme SVK DP
    daňovo patria do ČR v ČR podávame české DP
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ewita888 na tomto potvrdení sú tiež príjmy rovno v eurách, poistné je vo výške českých sadzieb.. a vedľa príjmu je poznámka, že je z čr.. je to len malá čiastka, 400 eur za dva mesiace, daň nie je strhnutá... vyňať to?
    Anik môžeš to aj vyňať a dať to do oddielu IX. v A , alebo XIV. v B
    ewita888 Príjmy zo závislej činnosti nebudú podliehať zdaneniu v štáte výkonu zamestnania (v zahraničí) v tom prípade, keď rezident SR toto zamestnanie vykonáva v zmluvnom štáte kratšie ako 183 dní v danom roku (v zahraničí je zamestnaný počas jedného obdobia alebo viacerých období nepresahujúcich v úhrne 183 dní v akomkoľvek dvanásťmesačnom období v príslušnom daňovom roku) a zároveň mu mzdu vypláca slovenský zamestnávateľ, ktorý v zahraničí nemá umiestnenú stálu prevádzkareň). V takomto prípade budú príjmy zo závislej činnosti podliehať zdaneniu len v SR.

    Uvedené ale platí za predpokladu, že sa nejedná sa o prípad tzv. „medzinárodného prenájmu pracovnej sily“, kedy ekonomickým zamestnávateľom je zahraničný subjekt, ktorý má právo na vykonanú prácu a ktorý nesie zodpovednosť a riziko spojené s vykonávaním práce, napriek tomu, že mzdu naďalej vypláca slovenský zamestnávateľ.
    ewita888 zo stránky FS, nemyslí mi to už, potrebujem to preložiť
      zbaliť

    alohamercy je offline (nepripojený) alohamercy

    alohamercy
    chcem sa spýtať, stále platí, že pri zdaňovaní príjmov zo závislej činnosti z ČR si môžem zvoliť metódu, ktorou budem zdaňovať príjem z ČR?

    zamestnanec pracovl 2 mes. v ČR, bola zaplatená daň, v SR mal príjem z dohody vychádza mu preplatok a nulový ZD.

    Chcem tým povedať, že použitá metóda v žiadnom prípade neovplyvňuje daň. povinnosť v SR?

    tak akú metódu použiť, aby to bolo správne?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alohamercy TAK PORADÍ NIEKTO????
    veronikasad Nekrič ...
    Pri príjmoch z ČR uplatníš metodu vyňatia príjmov. Zrazená daň v ČR ti nijako neovplyvní výšku daňovej povinnosti na Slovensku.
    Daň zrazená na Slovensku sa mu vráti, ak celkový základ dane (http://www.porada.sk/zaklad-dane#__AUTOKW) zo Slovenska neprekročil ročnú NČZD.
    alohamercy Ďakujem
      zbaliť

    Príjem z ČR- agentúra dočasného zamestnania - daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.