Zavrieť

Porady

psychické ochorenie a doprovod

dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť, či je možné, ak mám depresiu a som ČID a mám taký problém, že sa sama bojím ísť von, takže som stále doma a robí mi problémy,ked musím ísť niekde niečo bybavovať,aj z autobusu musím vystúpiť niekedy, lebo ma chytí panika a príde mi zle aj na odpadnutie, môžem požiadať o doprovod? ZŤP preukaz mám, ale bez doprovodu a kvôli mne nikto so mnou nepôjde zo známych, keď si majú platiť dopravu...ináč by so mnou aj išli
ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    gigi24 Pozri príspevok
    a este by si mi mohla poradiť....môj manžel chce ísť za riadiťeľom sa sťažovať na to jednanie, lebo je už aj on z toho zúfalý, že ja len s ním idem von, alebo do obchodu....že so mnou takto jednala a ja teraz len ležím, ani sa mi nič nechce, a je mi stále zle na vracanie a pod.
    Ak máš možnosť - zmeň radšej ošetrujúceho lekára ...
    A postup je opačný ako si uplatnila ty - lekár je povinný vystaviť potvrdenie o zdravotnom stave pre účely ÚP - nemala si sa pýtať, ale priniesť rovno tlačivo z UP.

    Ak to nie je v kompetencii obvodného lekára, tak potom odnes tlačivo psychiatričke. Ak ho odmietne vyplniť, potom sa choďte sťažovať riaditelovi ...

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Určite by som zmenila lekárku, takej by som istotne nedôverovala.

    gigi24 je offline (nepripojený) gigi24

    gigi24
    veronikasad Pozri príspevok
    Skús si vybaviť na UPSVaR preukaz ŤZP so sprievodcom
    bola som u svojej psychiatričky, lebo ona mi musi doporučiť,aby mi dali,tým, že napíše tieto moje problémy a ona mi povedala, že o tom ešte nepočula a normálne ma s krikom vyhodila z ambulancie a vrieskala na mňa, že nechsa idem dať liečiť a nie vymýšľat si blbosti a ja som teraz úplne na dne, je mi zle, nemôžem ani jesť a neviem, čo ďalej,som len na ukludňovacich liekoch, však ona by sa mala liečiť minule som bola u nej aj svedkom toho, že prišla jedna pani s psychicky chorým synom na vozíčku neobjednaná, lebo syn mal dosť problém, na ten deň a ona na ňu nakričala a tá pani tam aj odpadla

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    gigi24 Pozri príspevok
    bola som u svojej psychiatričky, lebo ona mi musi doporučiť,aby mi dali,tým, že napíše tieto moje problémy a ona mi povedala, že o tom ešte nepočula a normálne ma s krikom vyhodila z ambulancie a vrieskala na mňa, že nechsa idem dať liečiť a nie vymýšľat si blbosti a ja som teraz úplne na dne, je mi zle, nemôžem ani jesť a neviem, čo ďalej,som len na ukludňovacich liekoch, však ona by sa mala liečiťminule som bola u nej aj svedkom toho, že prišla jedna pani s psychicky chorým synom neobjednaná na ten deň a ona na ňu nakričala a tá pani tam aj odpadla
    Choď na UP zobrať si tlačivo na vydanie preukazu ŤZP s doprovodom a daj ho vypísať obvodnej lekárke.

    Či ti preukaz vydajú - o tom rozhodne posudkový lekár Úradu práce.

    gigi24 je offline (nepripojený) gigi24

    gigi24
    gigi24 Pozri príspevok
    bola som u svojej psychiatričky, lebo ona mi musi doporučiť,aby mi dali,tým, že napíše tieto moje problémy a ona mi povedala, že o tom ešte nepočula a normálne ma s krikom vyhodila z ambulancie a vrieskala na mňa, že nechsa idem dať liečiť a nie vymýšľat si blbosti a ja som teraz úplne na dne, je mi zle, nemôžem ani jesť a neviem, čo ďalej,som len na ukludňovacich liekoch, však ona by sa mala liečiť minule som bola u nej aj svedkom toho, že prišla jedna pani s psychicky chorým synom na vozíčku neobjednaná, lebo syn mal dosť problém, na ten deň a ona na ňu nakričala a tá pani tam aj odpadla
    a este by si mi mohla poradiť....môj manžel chce ísť za riadiťeľom sa sťažovať na to jednanie, lebo je už aj on z toho zúfalý, že ja len s ním idem von, alebo do obchodu....že so mnou takto jednala a ja teraz len ležím, ani sa mi nič nechce, a je mi stále zle na vracanie a pod.

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    no neviem neviem, ale to čo ste napísali v hlavnom príspevku nespadá pod obraz depresie. Obávam sa, že sa jedná o úplne inú psych. poruchu no a tá sa nelieči antidepresívami. Resp ešte nikoho z nej antidepresívami nevyliečili.

    psychické ochorenie a doprovod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.