Zavrieť

Porady

Lekár, starobný dôchodca-konateľ a jediný spoločník v s.r.o.,

Dobrý večer, prosím o radu, starobný dôchodca jediný spoločník v s.r.o.-lekár, musí mať pracovnú zmluvu?Ďakujem
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ak vykonáva prácu lekára musí mať....veĎ ju predsa vystavoval pre VUC odbor zdravotníctva...
a pr. úväzok, musí byť taký aký má dohodnutý na VUC
0 0
PERSON SLOVAKIA PERSON SLOVAKIA

PERSON SLOVAKIA je offline (nepripojený) PERSON SLOVAKIA

SZČO
ale v rozhodnutí VUC je ako odborný zástupca,platí stále, že tam musí byť pracovný pomer, nestačí dohoda?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nestačí dohoda.....

veĎ v pokynoch máte , že musí byť pracovný pomer založený pracovnou zmluvou.....
moje tvrdenie si over na príslušnom VUC
0 0
PERSON SLOVAKIA PERSON SLOVAKIA

PERSON SLOVAKIA je offline (nepripojený) PERSON SLOVAKIA

SZČO
Našla som toto, už mi z toho šibe, neplatí toto

Živnostenský zákon

ZÁKON 455/1991 Zb. zo dňa 2. októbra 1991 o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon)
Aktuálne znenie zákona o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) po novele 445/2008 Z.z. , 448/2008 Z.z.

§ 11


(1) Zodpovedný zástupca je fyzická osoba ustanovená podnikateľom, ktorej prostredníctvom zabezpečuje odborné vykonávanie činnosti počas prevádzkovania živnosti. Zodpovedný zástupca musí byť pri prevádzkovaní živnosti v pracovnom pomere k podnikateľovi; to neplatí, ak je ním za podmienok upravených osobitným zákonom28aa) manžel (manželka) podnikateľa alebo podnikateľov príbuzný v priamom rade alebo súrodenec, alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen, a ak ide o obec, jej starosta.
0 0
PERSON SLOVAKIA PERSON SLOVAKIA

PERSON SLOVAKIA je offline (nepripojený) PERSON SLOVAKIA

SZČO
a ešte toto:
Odborný garant v ambulanciiDátum:01.11.2010 Autor: Ing. Dušan Dobšovič
Rubrika:Poradňa

Hodnotenie:
on
on
on
on
on
on
on
on
on
on





Môže byť v ambulancii všeobecného praktického lekára, ktorý prevádzkuje činnosť formou s. r. o., zamestnaný lekár ako odborný garant formou dohody o vykonaní práce, alebo musí mať pracovnú zmluvu, hoci je to len na obdobie dvoch mesiacov?
Môže byť v ambulancii všeobecného praktického lekára, ktorý prevádzkuje činnosť formou s. r. o., zamestnaný lekár ako odborný garant formou dohody o vykonaní práce, alebo musí mať pracovnú zmluvu, hoci je to len na obdobie dvoch mesiacov?
Predpokladám, že máte na mysli odborného zástupcu s licenciou na výkon činnosti odborného zástupcu v tom povolaní, v ktorom má poskytovateľ (s. r. o.) prevažne poskytovať zdravotnú starostlivosť v zmysle zákona č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve a o zmene doplnení niektorých zákonov v z. n. p. Takýto odborný zástupca je fyzická osoba, ktorá osobne zodpovedá za odborné poskytovanie zdravotnej starostlivosti v zdravotníckom zariadení, pričom musí byť v pracovnoprávnom vzťahu alebo obdobnom vzťahu s poskytovateľom. Pracovnoprávnym vzťahom sa v zmysle platných právnych predpisov rozumie okrem pracovnej zmluvy, aj dohoda o vykonaní práce, či dohoda o pracovnej činnosti (pracovné vzťahy vykonávané mimo pracovného pomeru). Odbornému zástupcovi postačuje mať so spoločnosťou uzavretú dohodu o vykonaní práce.Na otázku odpovedal: Ing. Dušan Dobšovič
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

a kto vykonáva prácu lekára?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

PERSON SLOVAKIA - neberiem do úvahy stanovisko Ing. Dobšoviča.

Pozeraj sa na problematiku z pohľadu Zákonníka práce. Výkon lekárskej praxe je opakovaná činnosť, na ktorú by teda mohla byť uzatvorená dohoda o pracovnej činnosti. Ak má pokryť celý prevádzkový čas - postačí 10 hod. týždenne ?
0 0
PERSON SLOVAKIA PERSON SLOVAKIA

PERSON SLOVAKIA je offline (nepripojený) PERSON SLOVAKIA

SZČO
Samozrejme, že nie, myslíte si že na VUC ke mi na toto dajú odpoveď?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

PERSON SLOVAKIA Pozri príspevok
Samozrejme, že nie, myslíte si že na VUC ke mi na toto dajú odpoveď?
Veď si si odpovedal sám - 10 hod. týždenne nestačí - iný typ dohody uzatvoriť nemôže, tak jedine pracovnú zmluvu.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

veronikasad Pozri príspevok
PERSON SLOVAKIA - neberiem do úvahy stanovisko Ing. Dobšoviča.

Pozeraj sa na problematiku z pohľadu Zákonníka práce. Výkon lekárskej praxe je opakovaná činnosť, na ktorú by teda mohla byť uzatvorená dohoda o pracovnej činnosti. Ak má pokryť celý prevádzkový čas - postačí 10 hod. týždenne ?
S týmto mám problém aj ja. Nejde o lekára, ale o zdravotnú sestru. Keď má dovolenku, zastupuje ju dôchodkyňa. A keďže ide napr. o 5 dní po 6 hodín, odpracuje 30 hodín. Lekár vystavuje dohodu o vykonaní práce, ja si myslím, že ide o pracovnú činnosť. Akosi sa nevieme dohodnúť, teda ho neviem presvedčiť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AnnaK Pozri príspevok
S týmto mám problém aj ja. Nejde o lekára, ale o zdravotnú sestru. Keď má dovolenku, zastupuje ju dôchodkyňa. A keďže ide napr. o 5 dní po 6 hodín, odpracuje 30 hodín. Lekár vystavuje dohodu o vykonaní práce, ja si myslím, že ide o pracovnú činnosť. Akosi sa nevieme dohodnúť, teda ho neviem presvedčiť.
Myslím, že pri zastupovaní dovolenky to môže byť dohoda o vykonaní práce. Uzatvára sa nová, pri každom zastupovaní. V úhrne nesmie presiahnuť 350 hod. za rok.
0 0
PERSON SLOVAKIA PERSON SLOVAKIA

PERSON SLOVAKIA je offline (nepripojený) PERSON SLOVAKIA

SZČO
Teraz som napísala na VÚC, uvidím či odpovedia, pýtala som sa tam aj na zdravotnú sestru, lebo je to dôchodkyňa a je na dohodu o vykonaní práce, či sa to nahlasuje na VÚC v akom pracovnom pomere je, lebo v rozhodnutí VUC je , že treba nahlásiť každú zmenu, tak uvidíme.Zdravotná sestra musí mať tiež pracovnú zmluvu?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

PERSON SLOVAKIA Pozri príspevok
Teraz som napísala na VÚC, uvidím či odpovedia, pýtala som sa tam aj na zdravotnú sestru, lebo je to dôchodkyňa a je na dohodu o vykonaní práce, či sa to nahlasuje na VÚC v akom pracovnom pomere je, lebo v rozhodnutí VUC je , že treba nahlásiť každú zmenu, tak uvidíme.Zdravotná sestra musí mať tiež pracovnú zmluvu?
aký úväzok je schválený VUC-čkou?
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

PERSON SLOVAKIA Pozri príspevok
Teraz som napísala na VÚC, uvidím či odpovedia, pýtala som sa tam aj na zdravotnú sestru, lebo je to dôchodkyňa a je na dohodu o vykonaní práce, či sa to nahlasuje na VÚC v akom pracovnom pomere je, lebo v rozhodnutí VUC je , že treba nahlásiť každú zmenu, tak uvidíme.Zdravotná sestra musí mať tiež pracovnú zmluvu?
S týmto súvisí teraz jeden veľmi aktuálny problém - mzda zdravotných sestier. A ten sa práve týka zdravotných sestier v pracovnom pomere.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

PERSON SLOVAKIA Pozri príspevok
Teraz som napísala na VÚC, uvidím či odpovedia, pýtala som sa tam aj na zdravotnú sestru, lebo je to dôchodkyňa a je na dohodu o vykonaní práce, či sa to nahlasuje na VÚC v akom pracovnom pomere je, lebo v rozhodnutí VUC je , že treba nahlásiť každú zmenu, tak uvidíme.Zdravotná sestra musí mať tiež pracovnú zmluvu?
Študoval si ZP - podmienky práce na dohodu ? Kolko je denný prevádzkový čas lekára ?
0 0
PERSON SLOVAKIA PERSON SLOVAKIA

PERSON SLOVAKIA je offline (nepripojený) PERSON SLOVAKIA

SZČO
Sestra je tam len 2-3 hodiny denne, lekárka tak od 8 do 13, a aký úväzok je schválený VUC kou tak to neviem, lebo v rozhodnutí to nie je a iné dokumenty nemám, ja len účtujem, a zháňam odpovede pre otázky doktorov
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

PERSON SLOVAKIA Pozri príspevok
Sestra je tam len 2-3 hodiny denne, lekárka tak od 8 do 13, a aký úväzok je schválený VUC kou tak to neviem, lebo v rozhodnutí to nie je a iné dokumenty nemám, ja len účtujem, a zháňam odpovede pre otázky doktorov
aký úväzok lekára, taký má mať minimálne úväzok sestra....ambulovať lekár nesmie sám.....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

PERSON SLOVAKIA Pozri príspevok
Sestra je tam len 2-3 hodiny denne, lekárka tak od 8 do 13, a aký úväzok je schválený VUC kou tak to neviem, lebo v rozhodnutí to nie je a iné dokumenty nemám, ja len účtujem, a zháňam odpovede pre otázky doktorov
takúto prevádzkovú dobu lekára nevykryješ žiadnou dohodou o prácach vykonávaných mimo prac.pomeru.

Čo sa týka sestry - odpoveď máš v prísp. č.18
0 0
PERSON SLOVAKIA PERSON SLOVAKIA

PERSON SLOVAKIA je offline (nepripojený) PERSON SLOVAKIA

SZČO
ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede
0 0
Lýdia100 Lýdia100

Lýdia100 je offline (nepripojený) Lýdia100

netreba si mýliť pojmy, rozdiel je prevádzková doba lekára ambulancie a ordinačné hodiny ! Lekár na ambulancii nepotrebuje zdravotnú sestru počas celej prevádzkovej doby ale iba maximálne počas ordinačných hodín, potom mu postačuje administratívna pracovníčka lebo popoľudní sa vykonávajú iné činnosti ako napríklad návštevná služba lekára, administratíva, t.j. nepotrebuje zdravotnú sestru.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať