Zavrieť

Porady

Poistka

Dobrý deň,

vedel by mi niekto poradiť ako mám ďalej postupovať s poisťovňou, ktorá che odo mňa aby som po viacej ako 6 rokov zaplatil poistné za miliónovú ochranu sedadiel?
Pred pol mesiacom mi prišiel Posledný pokus o zmier, na ktorý som odpovedal takto:

Týmto sa odvolávam a oznamujem, že nevidím dôvod na Vami poslaný Posledný pokus o zmier, nakoľko som začiatkom septembra 2006 zaslal výpoveď o zrušení poistnej zmluvy číslo 4100299589 podľa občianskeho zákonníka § 800 odst.1 ešte na spoločnosť Kontinuita. Nakoľko som od danej spoločnosti viacej nedostala žiadnu výzvu, pokladal som moju výpoveď za vybavenú a tým ukončený aj poistný vzťah. Žiadam Vás, aby ste moju výpoveď hľadali v archíve.

Za dva týždne mi prišlo oznámenie o ukončenie poistnej zmluvy z dôvodu neplatenia a zaplatenie dlžnej čiastky za uplynulé obdobie (od roku 2006).
Na to som volal do poisťovne, kde mi oznámili, že mám poslať doklad o tom že som im posielal výpoveď. Nakoľko premlčacia doba je 4 roky, som po piatich rokoch všetky doklady o danej poistke znehodnotil. Mám doma niekolko nových i starých poistiek, každý rok robím poistku na dve autá, ak by som si mal dlhšie ako 5 rokov odkladať veci od každej poistky, potreboval by som na to celú skrinu.

Vopred ďakujem za radu. Juraj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.