Zavrieť

Porady

Môžem vystaviť faktúru aj bez živnostenského oprávnenia?

Dobrý deň. Potrebujem vystaviť faktúru do zahraničia pričom nemám živnostenské oprávnenie? Je to možné? prosím pomôžte mi. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Katarina Pozri príspevok
    nie je to možné, faktúra musí obsahovať IČO, DIĆ, .....a keďže nie si živnostník, týmito údajmi nedisponuješ, fakturovať možno len na základe živnostenského oprávnenia
    čo nevieš ani čítať?..ved ti Katarína odpovedala správne

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    tina225 Pozri príspevok
    praveže ja chcem nieco kupit a potom to znova dalej predat...
    predaj tovaru v nezmenenom stave, /nebol kúpený na osobnú spotrebu/ toto ja považujem za podnikanie .........síce ak sa nebude opakovať môže ísť o jednorázový náhodný príjem

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    tina225, keď vieš čítať, tak si prečítaj teraz dobre toto:
    Vystavovať faktúru cez niekoho iného je trestné a protizákonné a Porada si ctí zákony tohto štátu, nik Ti tu nebude dávať rady ako obchádzať zákon!
    tina225 citat viem....len som si chcela byt na 100% ista.jasne pochopila som diky...

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Ak dávaš svoju súkromnú vec za odplatu, môžeš spísať kúpnopredajnú zmluvu.

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Katarina Pozri príspevok
    nie je to možné, faktúra musí obsahovať IČO, DIĆ, .....a keďže nie si živnostník, týmito údajmi nedisponuješ, fakturovať možno len na základe živnostenského oprávnenia
    čo nevieš ani čítať?..ved ti Katarína odpovedala správne
    tina225 viem citat...ale tak mozem fakturu vystavit aj cez niekoho ineho predsa nie?

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    tina225 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Potrebujem vystaviť faktúru do zahraničia pričom nemám živnostenské oprávnenie? Je to možné? prosím pomôžte mi. ďakujem
    nie je to možné, faktúra musí obsahovať IČO, DIĆ, .....a keďže nie si živnostník, týmito údajmi nedisponuješ, fakturovať možno len na základe živnostenského oprávnenia

    tina225 je offline (nepripojený) tina225

    tina225
    a ako to mam potom urobit? potrebujem nieco nakupit a potom to dalej predat a potrebujem to niejako vyfakturovat alebo ako to mam urobit?

    tina225 je offline (nepripojený) tina225

    tina225
    a ked vlastne teraz nemam zivnost a chcem nieco kupit a potom to dalej predat ako to mam vlastne urobit? poradte mi prosim a potrebujem k tomu fakturu?

    Idiotka je offline (nepripojený) Idiotka

    Idiotka
    Náležitosti faktúry, POZOR, nie daňového dokladu, nie sú definované v žiadnom zákone !!!!

    A teraz som videla, že osoba, ktorá NIE JE živnostník ani PO ani nič podobné vystavila faktúru = invoice, na základe ktorého žiadala o úhradu istej sumy za istú vec. TO JE AJ OBSAHOM POJMU FAKTURA.

    Obdoba platí aj v slovenskej legislatíve :


    Faktura (z latinského facere – dělat, udělat) je účet za provedenou práci nebo dodané zboží. Obvykle obsahuje popis toho, za co se má zaplatit, způsob platby a datum splatnosti. Pojem faktura jako takový není definován v žádném právním předpisu. Přesto je pojem faktura vžitý a používá se běžně v obchodním styku. Také náležitosti faktury jsou ustálené tak, aby vyhovovaly podmínkám různých zákonů.
    Náležitosti faktury nepřímo definují různé zákony.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.