Zavrieť

Porady

Dobrovoľne nezamestnaná osoba

Dobrý večer,

Mal by som otázku ohľadom odhlásenia sa z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Som zhruba dva mesiace v evidencii a chcel by som sa odhlásiť nakoľko mám záujem robiť na dohodu o vykonaní práce, pri ktorej si dá sa povedať dobre zarobím, čiže sa mi oplatí byť samoplatiteľom (dobrovoľne nezamestnaným).
Chcem sa opýtať: Potrebujem sa po odhlásení z UPSVaR nahlásiť v mojej zdravotnej poisťovni ako samoplatiteľ? Od ľudí, pokiaľ viem, nie.

Za všetky príspevky k danej téme vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Šimčo Pozri príspevok
    Dobrý večer,

    Mal by som otázku ohľadom odhlásenia sa z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Som zhruba dva mesiace v evidencii a chcel by som sa odhlásiť nakoľko mám záujem robiť na dohodu o vykonaní práce, pri ktorej si dá sa povedať dobre zarobím, čiže sa mi oplatí byť samoplatiteľom (dobrovoľne nezamestnaným).
    Chcem sa opýtať: Potrebujem sa po odhlásení z UPSVaR nahlásiť v mojej zdravotnej poisťovni ako samoplatiteľ? Od ľudí, pokiaľ viem, nie.

    Za všetky príspevky k danej téme vopred ďakujem.
    Máš zlú informáciu "od ľudí" - musíš sa prihlásiť ako samoplatitel a platiť mesačné preddavky.

    Šimčo je offline (nepripojený) Šimčo

    Šimčo
    A pri opätovnom prihlásení sa do evidencie (nikdy nevieš, čo sa môže stať) sa musím znova odhlásiť z poisťovne ako samoplatiteľ a potom sa nahlásiť na ÚP?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Šimčo Pozri príspevok
    A pri opätovnom prihlásení sa do evidencie (nikdy nevieš, čo sa môže stať) sa musím znova odhlásiť z poisťovne ako samoplatiteľ a potom sa nahlásiť na ÚP?
    Najskôr sa prihlásiš na UP a potom sa odhlásiš ako samoplatitel.

    Šimčo je offline (nepripojený) Šimčo

    Šimčo
    Ďakujem. Ešte niečo, ak môžem. Stačí sa mi ísť odhlásiť z ÚP aj dva dni pred tým, ako pôjdem do práce?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Šimčo Pozri príspevok
    Ďakujem. Ešte niečo, ak môžem. Stačí sa mi ísť odhlásiť z ÚP aj dva dni pred tým, ako pôjdem do práce?
    Dňom vyradenia z evidencie prestaneš byť poistencom štátu.

    Dobrovoľne nezamestnaná osoba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.