Zavrieť

Porady

Faktúra na vyššiu sumu ako bolo dohodnuté

Dobré ránko, mám problém s odoslanou FA. Zle sa spočítali hodiny a na faktúre bola zlá suma. Teraz vystavujeme ďalšiu pre tú istú firmu (nemyslím opravnú, ale druhú). Môžem to urobiť tak, že by som rozdiel z tej prvej v druhej odpočítala formou zľavy? Ale ako to urobiť v omege, pretože tam je zľava iba v %. Alebo sa to dá riešiť iba dobropisom? Prvá FA bola už uhradená a tie peniaze už vo firme nie sú a vracať ich späť by bol problém. Ďakujem
Naposledy upravil lubka0907 : 27.03.12 at 05:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lubka0907 Pozri príspevok
    Ďakujem. A nejaké slovne odôvodnenie k tomu doložiť netreba?
    Samozrejme, že treba to nejako zdokumentovať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lubka0907 Pozri príspevok
    Dobré ránko, mám problém s odoslanou FA. Zle sa spočítali hodiny a na faktúre bola zlá suma. Teraz vystavujeme ďalšiu pre tú istú firmu (nemyslím opravnú, ale druhú). Môžem to urobiť tak, že by som rozdiel z tej prvej v druhej odpočítala formou zľavy? Ale ako to urobiť v omege, pretože tam je zľava iba v %. Alebo sa to dá riešiť iba dobropisom? Prvá FA bola už uhradená a tie peniaze už vo firme nie sú a vracať ich späť by bol problém. Ďakujem
    Čiže ste fakturovali viac, ako sa malo? AK áno, treba urobiť dobropis.

    AdelaS je offline (nepripojený) AdelaS

    AdelaS
    Ahoj Ľubka,
    určite by som to riešila cez dobropis. Je to jednoduchšia cesta aj kvôli zaúčtovaniu v Omege. Dohodni sa s odberateľom, že kvôli zlej sume mu vystavíš dobropis. Lebo by ti mohli potom nesedieť sumy v účtovníctve.
    Bola ti aj uhradená zlá suma? Bola vyššia alebo nižšia? Ak bola odberateľovi vystavená faktúra na vyššiu sumu, ako mala byť a on tú vyššiu sumu aj uhradil, tak by si jednoducho mohla vystaviť novú faktúru poníženú o sumu rozdielu. Ak však odberateľovi bola vystavená faktúra na nižšiu sumu a on uhradil sumu nižšiu ako mal, tak mu v novej faktúre môžeš zasa ten rozdiel pripočítať.
    Každopádne, spoj sa s ním a dohodnite sa, to bude najlepšie.

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    Ďakujem. Takže buď dobropis, alebo ak by odberateľ súhlasil, tak ponížiť tú sumu. Áno vystavili sme FA na vyššiu sumu a on tú vyššiu sumu uhradil.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lubka0907 Pozri príspevok
    Ďakujem. Takže buď dobropis, alebo ak by odberateľ súhlasil, tak ponížiť tú sumu. Áno vystavili sme FA na vyššiu sumu a on tú vyššiu sumu uhradil.
    Nie ponížiť pôv. sumu, jednodznačne dobropis k pôv. faktúre, veď idete opravovať základ dane.

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    tá dokumentácia má byť formou listu, ako napr. že z akého dôvodu sa to stalo? a veľmi pekne ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lubka0907 Pozri príspevok
    tá dokumentácia má byť formou listu, ako napr. že z akého dôvodu sa to stalo? a veľmi pekne ďakujem
    Jednoducho dobropisu prilož podklad k jeho vystaveniu, aby sa vedelo, prečo bol vystavený, to už musíte riešiť interne, prečo a začo.

    Faktúra na vyššiu sumu ako bolo dohodnuté

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.