Zavrieť

Porady

SZČO, dobrovoľne nezamestnaný - odvody do ZP

Dobrý deň, od septembra 2011 kedy som ukončil strednú školu som dobrovoľne nezamestnaný. Problém je v tom že som to nenahlásil zdravotnej poisťovni, čiže som neplatil žiadne odvody. Dnes som SZČO pre sprostredkovanie finančných služieb a chcem vedieť ako to mám nahlásiť a ako budem platiť tieto odvody. Ak to budem musieť odvádzať sám, je možné požiadať o splátkový kalendár kde by som postupne uhrádzal aj dlžnú sumu? Ďakujem za ochotu a pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Normálne zájdeš na ZP .. a dohodneš sa s nimi - čo sa týka tých platieb. A doložíš - odkedy si szčo . (výška odvodu je rovnaká aj pre začínajúcu szčo aj pre dobrovoľne nezamestnaného).
    Ešte taká otázka, ak by som sa zamestnal na zmluvu, musel by som platiť odvody z hrubej mzdy aj ako SZČO?
    Kedy mi vznika povinnosť prihlásiť sa do Sociálnej poisťovne, ak by som si spravil neskôr živnosť, zostane mi rovnaké DIČ?
    Naposledy upravil Novacik001 : 27.03.12 at 20:39

    SZČO, dobrovoľne nezamestnaný - odvody do ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.