Zavrieť

Porady

Bilingválne gymnázia

pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

A máte niekto skúsenosti s bilingválnymi gymnáziami??
Napr. s Novohradskou /BA/???
Usporiadat
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Moje dievčatá chodia na anglické. Na 5-ročnom je vyššia úroveň jazyka, ako na 8-ročnom. Košice
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Dík Maja za reakciu, myslím, že u vás v Košiciach je aj aj jedna trilingválna trieda. Aspoň niekto vidí, akým smerom sa treba uberať :p. V BA je bilingválne /štátne/ len jedno aj to spolu s romistikou. Škoda, že sa nikto neozval, ako to tam je Maja, vy ste spokojní?
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Moja dcéra chodila na bilingválne francúzske do Žiliny.Tá úroveň jazykov sa nedá porovnať so žiadnou školou ,je to rozdiel potom aj na výške a myslím,že aj celkový rozhľad je väčší.Dcérka si to vždy pochvaľovala.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

My sme spokojní, staršia chodila do jazykovej ZŠ a teraz je na 5-ročnom. Menšia je tam na 8-ročnom len prvý rok, tak uvidíme. Obidve keď skončia budú mať štátnice z angličtiny plus medzinár. skúšky (aké to teraz nevie), ale na tom 5-ročnom tie skúšky sú o stupeň obtiažnejšie.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Máme skúsenosť s francúzskym bilingválnym gymnáziom na Metodovej v BA. Začiatky boli náročné. Porovnať úroveň s inou školou nevieme. Najväčší pokrok bol v ročníkoch, keď mali konverzácie s francúzskymi lektormi. Vo vyšších ročníkoch sú už zameraní skôr na odborné predmety a s tým spojené odborné výrazy, vypracovanie tém písomnou formou a pod. Ide o to, čo od školy očakávate. Určite sa tam naučia cudzí jazyk lepšie, nakoľko s ním pracujú oveľa intezívnejšie ako na bežných stredných školách. Čo sa týka odborných predmetov, idú trochu podľa inej metodiky prispôsobenej učebniciam. Pri prijímacich pohovoroch na VŠ môžu mať problém, že sú im odborné výrazy známejšie v cudzom jazyku ako v slovenčine. To ale vyriešia prípravné semináre na VŠ, internet a učebnice z klasických SŠ. Maturity v cudzom jazyku sú uznávané pri prijímacích pohovoroch na VŠ napr.vo Francúzsku.
0 0
lilyyy lilyyy

lilyyy je offline (nepripojený) lilyyy

moja dcerka chodi na 5 rocne anglicke sukromne bilingvalne gymnazium C.S. Lewisa....je to cirkevne gymnazium v bratislave a velmi si ho chvali...
0 0
pazo pazo

pazo je offline (nepripojený) pazo

lilyyy Pozri príspevok
moja dcerka chodi na 5 rocne anglicke sukromne bilingvalne gymnazium C.S. Lewisa....je to cirkevne gymnazium v bratislave a velmi si ho chvali...
Treba len podotknúť, že hoci je to církevné gymnázium, príslušnosť k akejkoľvek církvi nie je podmienkou a škola je otvorená aj pre nevercov. Má výbornú úroveň, ale štúdium je tam náročné. Držím im palce.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
O bilingválnych gym. som počula aj od niektorých rodičov ponosy, že študenti nie sú až tak podrobne pripravení na prijímačky na vysoké školy ako klasické, nakoľko sa to učia v inom jazyku a nikdy to tak dokonale nepochopia ako v rodnom. Inak si myslím , že je to fajn, len naozaj tam musia byť deti, ktoré majú na jazyky vlohy, inak by to bolo len trápenie.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

pazo Pozri príspevok
Treba len podotknúť, že hoci je to církevné gymnázium, príslušnosť k akejkoľvek církvi nie je podmienkou a škola je otvorená aj pre nevercov. Má výbornú úroveň, ale štúdium je tam náročné. Držím im palce.
Ja tam teraz jedného neverca prihlasujem . Boli sme na dni otvorených dverí na viacerých školách, ale tu to bolo o tom , aby naozaj zaujali. Osobne sa mi ich koncepcia veľmi páči, uvidíme aká bude realita, teda ak bude syn prijatý.
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Moja dcéra chodí na španielske biligv. gymnázium do 3. ročníka. Dá sa povedať, že je to náročné hlavne v odborných predmetoch ako fyzika, chémia a biológia, ktoré asi veľmi v praxi nevyužije. Nároky sú tam dosť vysoké. Učí sa síce veľmi dobre ale aj sa dosť drví Neviem síce čo bude ďalej, ako s vysokou, je to dosť ďaleko, ak by sa nedostala bude tozaujímavé, kde u nás využije tento jazyk, má síce aj angličtinu, ale nie tak intenzívne.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Nuž, mamička musí zarobiť a poslať ju na VŠ do španielsky hovoriaceho sveta .
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Johanka Pozri príspevok
Nuž, mamička musí zarobiť a poslať ju na VŠ do španielsky hovoriaceho sveta .
No Johanka, musím sa vážne nad tým zamyslieť. Pri mojich príjmoch to veru potrvá
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Holubička... čo nevidieť, budeme prijímať nového zamestnanca s podmienkou španielskeho jazyka. Asi ju nebudeme prijímať, ale ten jazyk je aspoň z nejakej časti vyžadovaný.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

holubička1 Pozri príspevok
No Johanka, musím sa vážne nad tým zamyslieť. Pri mojich príjmoch to veru potrvá
Nezamýšľaj sa dlho .... zvýš úsilie aj ceny .
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Johanka Pozri príspevok
Nezamýšľaj sa dlho .... zvýš úsilie aj ceny .
Úsilie možno pri mojom zdraví asi ani nie a ceny, v pn sa moc nedarí vytiahnuť viac peňazí, sú tam škroby....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Gabi03 Pozri príspevok
Holubička... čo nevidieť, budeme prijímať nového zamestnanca s podmienkou španielskeho jazyka. Asi ju nebudeme prijímať, ale ten jazyk je aspoň z nejakej časti vyžadovaný.
Predavate ARDO?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Treba si aj uvedomiť, že 70% sveta hovorí španielskym jazykom.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

misomiso Pozri príspevok
Predavate ARDO?
Nie! Ako si prišiel k ARDO?
0 0
lilyyy lilyyy

lilyyy je offline (nepripojený) lilyyy

tak dufam ze ak tam buda vas syn prijaty tak tam bude stastny...moja dcerka je tam teraz v 1 rocniku a hovori ze sa tam ma dobre. Su rozdeleni do skupin podla znalosti anglictiny takze sa tak ucia lepsie ale maju tej anglictiny dost vela.
0 0
pazo pazo

pazo je offline (nepripojený) pazo

Bionda Pozri príspevok
Treba si aj uvedomiť, že 70% sveta hovorí španielskym jazykom.
Ako si došiel k takému číslu, počítaš tam aj Číňanov?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať