Zavrieť

Porady

Ake uctovnictvo viest eshop

Ahoj chcel by som si zalozit popri praci zivnost a vytvorit si eshop kde by som predaval urcite produkty.Kedze som v takychto veciach totalny zaciatocnik mam par otazok. Vopred dakuj
em za seriozne odpovede.
1.Ake uctovnictvo bude premna vyhodne viest? Cital som nanete nieco o pausalnych vydavkoch a jednoduchom uctovnictve c o by bolo premna vyhodnejsie ? Nebudem platcom dph
2.Mam si viest uctovnictvo sam alebo to zverit odbornikom?
3.Kolko by ma priblizne stalo nehat si viest uctovnictvo u odbornikov viem ze ceny sa roznia ale aaspon priblizne dajme tomu se masacny zisk by som mal 200-300e pri takom mensom zisku sa mi oplati nehat uctovnictvo na odbornu firmu? Neviem vobec kolko si zato pytaju

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    AdelaS Pozri príspevok
    To, či sa ti to oplatí, musíš posúdiť sám. Ak si necháš viesť účtovníctvo u nejakej FO, pokiaľ viem, stojí to cca 100 - 150 EUR mesačne, ak si necháš účtovníctvo robiť u odbornej firmy, tam sa platí cca 300 - 500 EUR. Všetko záleží od toho, koľko by toho mali ma robote. Teda aspoň ja viem toľko, možno sa nájde niekto, kto má presnejšie informácie.
    Nie je rozdiel v cene medzi odbornou firmou a FO. Rozdiel sa odvíja od záruk, od počtu dokladov, od povinností, ktoré subjekt má voči DÚ, SP, ZP, ŠÚ..... Odborná firma od 300 éčiek? To neviem, odkiaľ si zobrala.....
    AdelaS Z praxe, priateľu, ver, či never...

    Smithi je offline (nepripojený) Smithi

    Smithi
    A ospravedlnujem sa ze som to dal do temy podvojne uctovnictvo chcel som to dat do temy zaciname nevsimol som si ze to je podtema podvojneho uctovnictva prosim moderatora nech moju otazku presunie kde patri Dakujem

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ak budeš niečo nakupovať a potom to predávať, tak paušálne výdavky sú zrejme nevýhodné. Teda pokiaľ nebude tvoja prirážka niekde okolo 100%

    Smithi je offline (nepripojený) Smithi

    Smithi
    Ano budem nakupovat urcite produkty z velkoobchodu a potom ich predavat dalej prirazky budu v rozpeti 5-30% takze premna ostava viest si JU len neviem ci to zvladnem sam a ci sa mi pri ziskoch dajme tomu 200-300e oplati nehat si viest uctovnictvo u odbornikov kolko by ma to asi (aspon priblizne) vyslo ? Vdaka

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    jednoduché účtovníctvo nie je tak zložité. Ale zaleží na tom, či máš aspoň trochu vzťah a tiež, čo vlastne s obchodom plánuješ ďalej.
    Na jednej strane je dobré vedieť o čom to účtovníctvo je. Na druhej strane - treba k tomu vedieť a občas aj študovať.

    Je to na zváženie

    Smithi je offline (nepripojený) Smithi

    Smithi
    Vie mi este niekto odpovedat na 3tu otazku kolko (priblizne ) stoji to uctovnictvo u odbornej firmy ci sa mi to pri zisku cca 200-300e/mesiac oplati DAKUJEM

    AdelaS je offline (nepripojený) AdelaS

    AdelaS
    To, či sa ti to oplatí, musíš posúdiť sám. Ak si necháš viesť účtovníctvo u nejakej FO, pokiaľ viem, stojí to cca 100 - 150 EUR mesačne, ak si necháš účtovníctvo robiť u odbornej firmy, tam sa platí cca 300 - 500 EUR. Všetko záleží od toho, koľko by toho mali ma robote. Teda aspoň ja viem toľko, možno sa nájde niekto, kto má presnejšie informácie.

    Ake uctovnictvo viest eshop

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.