Zavrieť

Porady

Dilatácia v nivelačke

ahojte.
mám v dome vodné podlahové kúrenie, betonový poter. v niektorých miestnostiach mi poteristi urobili dilatáciu polystyrénom cez stred miestnosti na oddelenie okruhov kúrenia a v dverách na oddelenie miestností. rozhodli sme sa dávať PVC podlahu v roliach, celoplošne lepenú. dilatáciu EPS sme pred liatím nivelačky dali preč (bola kadejaká krivá, neurobená dobre) - vyškrabala sa z poteru a vzniknuté škáry sme zatreli flexibilným lepidlom.
na vyrovnanie podlahy sme vyliali nivelačku. rozbrusovačkou sa nanovo narezali dilatácie v nivelačke s tým, že sa to zatmelí tmelom, ktorý bude dostatočne pevný a nebude vidieť preliačiny pod PVC . Podlahár hovoril, že preliačiny vidieť aj tak bude. Preto zvažujem zaliať škáry špeciálnym cementovým opravným tmelom. Pri tejto variante sa ale bojím, či to nepopraská, a nebude sa tmel drobiť a vznikne kopček pod PVC. Pri variante s polyuretánovým tmelom (sikaflex 11FC) zase môže vzniknúť priehlbina alebo kopec.
čo je lepšie?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Pod PVC to bude vidieť nech tam dáte čokoľvek,ale určite nie žiadne cementové výplne.

    kutilko je offline (nepripojený) kutilko

    kutilko
    Význam dilatačnej škáry po zaliati či vyplneni akýmkolvek tuhým materiálom zanikne.Na podlahovom kúrení sa tak isto bude prejavovat pnutie a zmrštovanie PVC krytiny.Aj ked su tam relatívne nízke teploty(28c°) rozdiely sa prejavia v každej vrstve podlahy.Preto použite ten Sikaflex tmel a ostatné je už na fyzike.

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    kutilko Pozri príspevok
    Význam dilatačnej škáry po zaliati či vyplneni akýmkolvek tuhým materiálom zanikne..
    A presne o toto mi ide. V iných miestnostiach, kde dilatácie nie sú, sa s poterom nestalo absolutne nič. Ešte ma napadlo dilatáciu zošiť.

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    ako hovorím, miestnosti väčšie, s dvoma okruhmi, bez dilatácie-bez problémov. Prešlo to aj nábehovou krivkou, dokonca aj väčšie "vypeckovanie" a je to bez prasklín. Tak som to chcel aj v tých miestnostiach, kde je dilatácia. Len neviem, či by sa mi to podarilo zošiť tak, aby to tam nepraskalo.

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    potrebujem zdilatovať miestnosť velkosti 7m x 5m a ide časť do L-ka kde je tiež cca 7m.bude tam podlahove kurenie a anhydrit .su tam tri okruhy ale po dlžke 7m ako to teda zdilatovať a čim?.môžem na tri časti do L prave tam kde sa miestnosť lame do tvaru L?

    Dilatácia v nivelačke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.