Zavrieť

Porady

KLAUZULA V ZMLUVE, MÁ NA TO ZAMESTNÁVATEĽ PRÁVO?

Nemôžem nájsť pre túto tému vhodnú rubriku, tak ju zakladám tu. Je v súlade so zákonom ak mi zamestnávateľ dá do zmluvy klauzulu, že po skončení pracovného pomeru v jeho firme nemôžem ďalších 5 rokov pracovať vo firme s rovnakým zameraním alebo si takúto firmu založiť? Ďalej, že 5 rokov po skončení pracovného pomeru nesmiem prezrádzať nič čo by sa týkalo firmy kde som pracovala a robiť nič čo by poškodzovalo jej meno a podnikať kroky, ktoré by ju viedli k zníženiu ziskov, t.j. zamestnať sa u konkurencie a viesť boj za zánik tejto firmy? Čo keď nemám na výber a musím podpísať..? Čo v prípade, že podpíšem a táto spoločnosť behom 5 rokov zanikne pokým ja budem pracovať mimo tento obor alebo budem nezamestnaná..? Môžem sa potom zamestnať u konkurencie? V tom prípade by som už nemala koho meno poškodzovať keďže daná spoločnosť už nebude existovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    KLAUZULA V ZMLUVE, MÁ NA TO ZAMESTNÁVATEĽ PRÁVO?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.