Zavrieť

Porady

vysvetlenie pojmu

Vcera som si v lidli kupila sadenicky salvie ohnivej a pri hladani na nete ohladom pestovania som nasla toto:...trvalka pestovana ako jednorocka....ako mam tomu rozumiet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    wabi Pozri príspevok
    Nuž úplne jednoducho. Jedná sa o trvalku, ktorá je pestovaná iba jeden rok.
    a ked ju chcem mat aj na dalsi rok, tak musim pozbierat po odkvitnuti semienka a opatovne vysiat?

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    as ide o to, že v teplejších krajinách je to trvalka, ale v našich končinách by v zime vymrzla... a tak sa u nás pestuje ako jednoročka.

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    deli. Pozri príspevok
    as ide o to, že v teplejších krajinách je to trvalka, ale v našich končinách by v zime vymrzla... a tak sa u nás pestuje ako jednoročka.
    Súhlasím, len doplním: rovnako ako napr. rajčiny. Ak sa ti ich podarí cez zimu prezimovať napríklad v skleníku, v lete ich môžeš pestovať ďalej. Ale šalvia nebude tak pekná a kompaktná, ako semenáč.

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    Erika686 Pozri príspevok
    a ked ju chcem mat aj na dalsi rok, tak musim pozbierat po odkvitnuti semienka a opatovne vysiat?
    a ked ju chces mat aj na dalsi rok zabehnes znova do Lidla.....

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    No, tak tie semienka by vysli lacnejsie, nie? Este som to v zahradke nemala, stale skusam nieco nove.....a tak :-)

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    Ak máš čas sa s tým babrať a priestory, tak to skús. Ale priesady nestoja majland a tých pár kúskov si človek môže dovoliť. Osobne robím priesady len tých druhov či odrôd, ktoré bežne nedostanem.
    Ak už bolo spomenuté, veľa rastlín sa vo svojej domovine pestujú ako trvalky. U nás im naše pestovateľské podmienky nevyhovujú, a preto sa pestujú ako letničky, to je jednoročné rastliny, z ktorých si môžete zadovážiť semená, nie však zo všetkých to ide, a následne vysiať a znovu pestovať. Semená šalvie ohnivej sú bežne dostupné. Je to zaujímavá a dlhokvitnúca letnička na záhony aj do nádob na balkóne.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja som predvčerom kúpila kamzičník - to je vraj trvalka, nevymrzne
    a dálie - tie zasa nie sú trvalky, ale predavačka mi odporúčala pozbierať na zimu hľuzy, ktoré na jar vysadím - čiže z môjho pohľadu predsa len trvalka. Alebo má tento postup iný názov?
    Letničky sú vyložene kvety vysiate na jednu sezonu?
    vôbec sa v tom nevyznám.
    Dálie alias georgíny sú hľuznaté rastliny, ktoré treba vyberať, lebo znášajú iba teploty od 0°C vyššie. Letničky sú rastliny, ktoré za jeden rok vykvitnú, urobia semená a uhynú alebo sa v našich podmienkach pestujú ako jednoročné, čiže sa nezvyknú prezimovávať vo vhodných podmienkach. Ak sa nechajú vonku, u nás neprežijú. Pod trvalky sa zaraďujú rastliny, ktoré u nás prežijú vonku bez ochrany.
    Ďakujem za upozornenie, aj keď sa tu spresňovali rozdiely pojmu jednoročkami/letničkami a trvalkami.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.