Zavrieť

Porady

Otvorenie fast foodu.

Ahoj všetci, prosím poraďte mi, chcem si otvoriť fast food /kebab, grilované krídelká, hamburgery, hranolky/ bývam v malom mestečku /cca 7 000 pbčanov/, v centre nie je nič také, konkrétne to chcem predávať zo stánku cez okienko proste na stojáka do ruky. Nemám žiadny kapitál /jedine pôžička z banky/, jedine mám chuť to robiť, prax s touto prácou mám a priestor na prenájom aj s prípojkami na vodu a elektrinu. Potrebujem len názor ľudí či do toho ísť.
Viem, že počiatočné vybavovačky sú ťažké, ale keď že som v gastronómii už robila viem o čom to je/hygiena a tak/.Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    a máš zrátané, koľko asi porcii musíš denne predať, aby si zarobila na to najnutnejšie?
    Indeed To je súčasť podnikateľského plánu a nazýva sa to "Výpočet nulového bodu."

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Naše mestečko má tiež cca. toľko obyvateľov. Bolo tam predtým niekoľko takýchto stánkov, ale všetky skrachovali až kým neotvorila jedna tetka blízko diskotéky. V piatok a v sobotu je otvorená 24 hodín a tak má počas víkendov nával. Počas týždňa to len prežíva, ale víkendy si zarobí poriadne.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Dohodni sa hygienou , čo presne chcú aby bolo v Tvojej prevádzke / aby si nemusela dodatočne niečo prerábať /

    a choď do toho !

    Keď ťa nezruinuje platenie nájmu a nebudú Ťa okradať zamestnanci, tak určite to pojde.

    Hlavne si vyber také miesto kde prechádzajú študenti, /dochodci si od teba asi nič nekupia , pojdu do Lidlu a najedia sa doma/

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Dantess Pozri príspevok
    Naše mestečko má tiež cca. toľko obyvateľov. Bolo tam predtým niekoľko takýchto stánkov, ale všetky skrachovali až kým neotvorila jedna tetka blízko diskotéky. V piatok a v sobotu je otvorená 24 hodín a tak má počas víkendov nával. Počas týždňa to len prežíva, ale víkendy si zarobí poriadne.
    Takže uspech je v PRISTUPE k podnikaniu.

    Naozaj , žiaden podnikateľ nemože byť dlhodobo úspešný s postojmi a zvykmi aké majú zamestnanci.

    oxyno je offline (nepripojený) oxyno

    oxyno
    Vďaka všetkým, keď že pôjdem tzv. od piky s hygienou sa hádam dohodnem robila som už v gastre tak že viem o čom to asi je. Dík Indeed za povzbudenie, práve to potrebujem, urobila som si tzv. prieskum chutí v rodine a medzi priateľmi a že vraj je to chutné, Veľký potenciál práve vidím v tom: variť chutne a dobrá poloha. Poloha je úžasná, priamo v centre, kde sa otočí masa ľudí, či študentov alebo detská zo ZŠ. Neviem odhadnúť koľko porcií na začiatok predám, rátam pripraviť si tak sto, keby som ich predala, stačilo by to, ale fakt neviem či toľko predám.
    Veľmi pekne všetkým ďakujem za odpovede a rady, budem veľmi rada ak sa ešte niekto vyjadrí.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ono to nebude také jednoduché, potrebuješ silnú el.pripojku,tečúcu vodu,nerezové drezy aspoň 2 odelené,

    takže behania a vybavovania bude až-až.

    oxyno je offline (nepripojený) oxyno

    oxyno
    S prípojkami som dohodnutá u majiteľov plochy / z ich domu/, viem že to nebude jednoduché, všetky tie vybavovačky, ale pri tomto ma drží nad vodou môj manžel, ktorí má zasa skúsenosti v podnikaní/rodičia mali obchod s potravinami/, aj účto si robil sám.
    Indeed To si len Ty myslíš,že budeš brať elektriku odtamadiaľ...

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    ano treba osvedcenie o odbornej sposobilosti pri vykonavani epidemiologicky zavaznych cinnosti (tzv. hygienicke minimum) - kontaktuj RUVZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.