Zavrieť

Porady

SZČO a invalidita

Poradáci poradili by ste mi. SZČO uznaná invalidita viac ako 70 % ale spätne 2 roky do zadu. Platiť by mala ZP 23,79 € a SP 92,27 € dúfam, že správne a otázka nevrátia jej zo ZP aj SP späť čo zaplatila za tie 2 roky ako u zamestnancov ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Monika C. Pozri príspevok
    Ďakujem Veronika a Katka rozhodnutie dostala len piatok zato sa pýtam vlastne tam musí ona zájsť keď je ona SZČO nie ja - som len jej ekonómkou a vlastne aj požiadia o vrátenie.
    Monika, musí isť osobne (alebo poslať poštou, ak nemáte pobočku) nahlásiť zmenu a odniesť to rozhodnutie zo SP.
    Čo sa týka vrátenia preplatkov a spôsobu zúčtovania, to asi budeš musieť riešiť ty ako ekonomka - možno by bolo dobré isť tam so SZČO spolu.
    Zmena nastane aj pri platení preddavkov - nebude platiť v polovičnej výške z minima, ale len zo skutočnej sumy, ktorá jej vyšla v RZZP za rok 2010.
    Katy a R záleží aj, na akú pracovníčku natrafí ??

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Monika, treba podať opravné RZZP za rok 2010 - preplatok zdr.poistenia mu vrátia.
    Odovzdala v ZP Rozhodnutie SP o priznaní invalidity ? Ak ano, za rok 2011 jej už urobia RZZP s nižšími preddavkami. Informuj sa na pobočke, či preplatok budú považovať za preplatok z RZZP (vtedy jej ho vrátia zdanený), alebo preddavky zaplatené bez právneho dôvodu - o vrátenie ktorých treba žiadať samostatným listom.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem Veronika a Katka rozhodnutie dostala len piatok zato sa pýtam vlastne tam musí ona zájsť keď je ona SZČO nie ja - som len jej ekonómkou a vlastne aj požiadia o vrátenie.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem pekne Veronika a Katka asi pôjdem s ňou takto bude najlepšie . Prajem Vám pekný večer.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Monika C. Pozri príspevok
    ...... SP 92,27 € dúfam, že správne a otázka nevrátia jej zo ZP aj SP späť čo zaplatila za tie 2 roky ako u zamestnancov ?
    Moni, a prečo do SP 92,27 ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.