Zavrieť

Porady

Odpisy majetku v roku 1998 a karty majetku

Dobrý deň,
potrebujem spätne urobiť odpisy na majetok, obstaraný v roku 1998, no nemôžem sa dopátrať na nete na vtedajšie skupiny. Som len začiatočníčka Originál karty majetku boli zničené, z určitých dôvodov musíme vytvoriť nové - resp. kópie tých, ktoré sú zničené... Jedná sa všetko o hnuteľný majetok, v hodnotách 240.000,- Kč, 732.000,- Kč, Kč, 780.000,- Kč, 73.000,- Kč, 52.000,- Kč a ostatné sú pod 50.000,- Kč.
PROSÍM VÁS, pomôžte mi - poraďte mi... už pár dní to odkladám - hľadám si najskôr podklady a nič.. Našla som si kurz Kč/Sk, ale neviem, čo ďalej Poprosím, nesúďte ma hneď, že otravujem s takouto laickou vecou, ale niekto je hneď ako začiatočník profesionál a niekto ako ja je v tom úplne stratený - a nechcem byť Ak môžte, poraďte mi aj skupiny, aj vzorce, podľa ktorých to vyrátať a ako by mala vyzerať potom karta majetku....

Srdečná vďaka!!!!!!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    V roku 1998 platil zákon o DzP 286/1992. Len na okraj vtedy bola hranica pre DHM 10 000,- a nie 50 000,- . Zákon platil od 1.1.1993 do 31.12.1999. Pripájam link na pôvodný zákon a konsolidované znenie v roku 2008. Ináč čo sa týka kurzov tak treba vychádzať z účtovníctva ako sú tam tieto investíceie zaúčtované-

    http://www.zbierka.sk/sk/predpisy/286-1992-zb.p-1870.pdf


    http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...ate=0&pa=19863

    macca01 je offline (nepripojený) macca01

    macca01
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, ja som zatiaľ preštudovala DzP 366/1999, ale to bol už novší, takže aktuálny pre mňa bude ten, ktorý ste mi uviedol - 286/1992, idem sa naň pozrieť. Tých 50.000,- som nemyslela ako hranicu, len pre všeobecné info, v akých sumách to bolo uvedené, vlastne to bola zbytočná info, skôr bolo potrebné uviesť, že všetky boli min. nad 30.000 Sk. Odpísala som si a vypočítala pár odpisov podľa DzP 366/1999 , avšak musím pozrieť teda ten novší.

    Odpisy majetku v roku 1998 a karty majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.