Zavrieť

Porady

rodicovsky prispevok a zdravotne poistenie

Dobry den,
hladala som tu nejake informacie ale nic konkretne som nenasla. Mam takyto problem, mame zamestnankynu, ktora je na rodicovskom prispevku a od 1.1.2012 si zmenila zdravotnu poistovnu, tak som v programe MRP - mzdy tiez nastavila zmenu poistovne, a mesacny vykaz, ked robim vyplaty tak mi to hodi vsetko s nulovym prijmom. Zo zdravotnej poistovne mi volali, ze mesacne vykazy mam posielat bez tejto zamestnankyne. Mam takyto pripad prvykrat, tak neviem co mam robit. Ci mam nieco zle nastavene v programe MRP? - lebo ja ju stale vediem ako zamestnankynu aj ked je doma na rodicovskom prispevku.
Vie mi niekto poradit?
Vopred dakujem za informacie od skusenejsich poradcov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Odkedy je na rodičovskej dovolenke? Lebo od 1.1.2011 bola zmena, mamičky na rodič.dovolenke sa nepovažujú za zamestnancov a bolo ich treba odhlásiť zo ZP.
    Prečítaj aj tu : http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=147

    vrbovnica je offline (nepripojený) vrbovnica

    vrbovnica
    Na rodicovskej dovolenke je od 28.5.2011. O tej zmene viem, aj som to hlasila na poistovni, len neviem ako to nastavit v programe MRP, aby mi to pri vyplatach - v mesacnych vykazoch nefigurovala tato zamestnankyna - to ju mam riadne odhlasit z pracovneho pomeru?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Prečítaj prísp. č. 11 a zadaj do softu správny dátum : http://www.porada.sk/t92684-p2-rodic...nka-v-mrp.html

    príp. skús postup podľa prísp. č.13 v tej istej téme

    vrbovnica je offline (nepripojený) vrbovnica

    vrbovnica
    DAKUJEM VELMI PEKNE ZA RADU ....ale este je tu mensi problem, ona v januari zmenila poistovnu, tak som v MRP nahlasila zmenu poistovne od 1.1.2012 a ona rodicovsku dovolenku ma od 28.5.2011. Lebo ked pojdem podla postupov co ste mi napisali, tak mi nesedia datumy, alebo som nemala vobec zadavat v MRP zmenu poistovne?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Nahoď správnu zdrav.poisťovňu od 1.1.2012.
    A skús ten druhý postup - zadaj v dochádzke rodič.dovolenku celý mesiac.

    rodicovsky prispevok a zdravotne poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.