Zavrieť

Porady

Manzel ma dceru z prveho manzelstva, ako to bude s dedicstvom?

Dobry den,

chcem sa poradit. Som vydata, mame s manzelom 1 spolocne dieta. Pocas manzelstva sme nadobudli auto. Aj ked je pisane na mna, zrejme je spolocne a patri do BSM, nakolko bolo nadobudnute pocas nasho manzelstva. Moj otec nam planuje prepisat aj byt, ktory je zatial na neho. Cize v BSM bude aj byt.

Manzel ma este dceru z prveho manzelstva.
Ako to bude s dedicstvom, pokial by sa nieco stalo manzelovi?
Bude dedit aj jeho dcera z minuleho manzelstva cast nasho bytu a auta?

Ako by sa to dalo osetrit?
Chcela by som, aby dane veci ostali len mne a nasmu spolocnemu dietatu.
Je to nejak mozne urobit?

Dal by sa napr. vynat aspon ten byt z BSM pokial by mi ho otec dal darom? Potom by zrejme do BSM nepatril a ostal by mne a nasmu spolocnemu dietatu. Je to tak?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    stále dookola to isté, deti sú neopomenuteľní dediči, preto budú dediť, ak nie sú vydedené (dôvody vydedenia v OZ)

    ak nebude čo dediť, nebudú dediť ani deti, preto sa ľudia "zbavujú" svojho majetku pred smrťou

    dary nepatria do masy BSM, preto ak ti otec daruje byt, ten nebude patriť do masy

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nech otec daruje byt iba tebe,nie tebe a manzelovi.
    Prip.tebe a dietatu

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Keďže byt nekupujete, ale otec ho chce darovať, tak darovacia zmluva musí byť výslovne len na teba.
    Dedičstvo, pokaľ zomrieš ty prvá,budú dediť tvoje deti a mnažel rovnakým dielom Ak máš jednu dcéru, bude dediť polovicu tvoj manžel a druhú tvoja dcéra. Ak potom zomrie tvoj muž, tú polovicu, ktorú by zdedil po tebe by dedila jeho dcéra.
    Ak by zomrel prvý tvoj muž k dedeniu bytu nedôjde, lebo bude len tvoj a potom po tvojej smrti by dedila tvoja dcéra.
    Je možné, aby si urobila závet, ktorým odkážeš svoj majetok, alebo len ten byt, svojej dcére. Závet je najlepšie urobiť u notára a ten ho dá do úschovy.

    Manzel ma dceru z prveho manzelstva, ako to bude s dedicstvom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.