Zavrieť

Porady

zmluva o dielo alebo prikazna zmluva

poradi mi niekto ?
co by bolo najlepsie spisat - aku zmluvu pri vyplateni jednorazoveho prilezitostneho prijmu oslobodeneho od dane do 500 eur ?

zmluvu o dielo podla obcianskeho zakonnika alebo radsej prikaznu zmluvu,
alebo nieco ine ?

dakujem vsetkym vopred za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    príkazné zmluvy sa zvyčajne zaraďujú medzi závislú činnosť....§ 5 ZDP s prihlásením do SP a ZP a preddavkami na daň.....

    machulka75 je offline (nepripojený) machulka75

    machulka75
    takze prikazna zmluva to byt nemoze... moze to byt potom "zmluva o dielo" ?

    prilezitostny prijem do 500 eur nepodlieha dani, ani ostatnym povinnym odvodom,
    ale nie je mi jasne akou zmluvou teda sa tato praca uzatvori ?
    resp. stacia potom len prijmovy a vydavkovy doklad bez nejakej spisanej zmluvy ???

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    určite nestačia iba PPD a VPD.....

    na základe čoho by si vyplácala????
    a ako môže dať PPD nepodnikateľ??????

    machulka75 je offline (nepripojený) machulka75

    machulka75
    akoze nepodnikatel ? ved Szco, moze pouzivat ppd a vpd.. ak hovoris o zmluve o dielo,ktora sa tyka obcianskeho zakonnika, tak ta sa nepouzije, ale potom ostava uz len spisat dohodu jednou vetou na papier medzi zivnostnikom, ktory ulohu zadava a tym kto ju vykona a ktomu sa pridaju ppd a vpd. nic ine ma totiz nenapada...alebo je ina moznost ?

    machulka75 je offline (nepripojený) machulka75

    machulka75
    Verush dakujem za link. Precitala som to vsetko a ztoho jasne vyplnylnulo ze ak zivnostnik uzavrie zmluvu o dielo s pracovnikom podla obcianskeho zakonnika, ktory vykona jednorazovu cinnosti do sumy 500 eur , nemusi za neho ani platit dan, ani ho nahlasovat do poistovne a neplati tak za neho ani socialne ani zdravotne odvody, ani garancne a urazove poistenie. Je to tak ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    machulka75 Pozri príspevok
    Verush dakujem za link. Precitala som to vsetko a ztoho jasne vyplnylnulo ze ak zivnostnik uzavrie zmluvu o dielo s pracovnikom podla obcianskeho zakonnika, ktory vykona jednorazovu cinnosti do sumy 500 eur , nemusi za neho ani platit dan, ani ho nahlasovat do poistovne a neplati tak za neho ani socialne ani zdravotne odvody, ani garancne a urazove poistenie. Je to tak ?
    áno, tak, a ani nad 500 EUR.
    príjmy podľa ZoD podľa mňa rieši prijímateľ odmeny v akejkoľvek výške.

    zmluva o dielo alebo prikazna zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.