Zavrieť

Porady

Romotop KV 025 s TV

Uvazujem o krbovej vlozke Romotop KV 025 G 02 s teplov. vymenikom, akumulacne vykurovanie radiatormi v zateplenej novostavbe so stratami ca 8 kW. (AN 850 l, obstavba kachlova pec)
Mate ju niekto?
Zaujimalo by ma ake su Vase skusenosti s touto KV, na co si dat pozor pri montazi a pod...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    Ako si k vyberu tejto vlozky dospel? Lebo ak mas tlacit do AN tak je nevhodna. Ma max. vykon 35kW a vykon TV ma len do 10kW . Do vody ide tak 25% vykonu a ostatny vykon ti ide do vzduchu.
    Ked budes chcet nabit 750l AN tak sa v dome uvaris.
    Romotop ma kvalitne a cenovo dostupne vlozky. Ked chces AN tak sa zameraj aby mala vlozka co najvetsi podiel vykonu do vody. Neako mi ten cely system nejde do hlavy ako vlastne chces a ake je to akumulacne vykurovanie radiatormi.
    Ja mam od romotopu tuto a som max. spokojny http://www.romotop.cz/krbove-vlozky-...ovodni-vymenik
    Nabijam snou 1000l AN

    mco je offline (nepripojený) mco

    mco
    KV mi odporucil krbar, obstavba bude kachlova pec s keramickymi tahmi nakolko chcem aj teplovzdusny ohrev (s moznostou prepinania ohrevu medzi TV vymennikom a tahmi). Teplovzdusne by to malo ohrievat miestnost ca 8x5m, chodbu a schodisko. Vykon do vody ma 'ĺen' 10 kW (to iste ako ta, ktoru spominas, ze mas ty) takze nemal by byt problem ohriat 850l AN. KV ktore som v tejto cenovej katagorii pozeral, boli max 10-11 kW do vody.
    Klasicke vykurovanie radiatormi, s tym ze prebytocne teplo z TV sa bude pocas dna akumulovat do AN a neskor v noci ohrievat radiatory. Ako zalozny zdroj tepla je elektricka spirala v AN.

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    Ked chces AN tak akumuluj teplo do vody.Tym "len" som narazal na ten nepomer vzduch/voda. Ked budes chces nahriat AN tak sa v dome uvaris. Vykonom do vzduchu by ti postacovala aj ta co mam ja,co je odost lacnejsia a nebude potrebovat taku drahu obostavbu

    mco je offline (nepripojený) mco

    mco
    u KV 6.6.2 vidim tieto nevyhody:
    - rostove topenisko - menej dokonale spalovanie oproti bezrostovemu
    - voda v plasti KV ma aj nevyhody - riziko nizkoteplotnej korozie a dechtovania - u takychto KV zvycajne pomerne hlho trva (ak sa to vobec podari) kym topenisko dosiahne optimalnu teplotu spalovania
    - nemoznost kurit len vzduchom, t.j. 'prepnut' len na tahy
    - absencia zatopovacieho okruhu

    ohladne toho 'uvarenia' - ak je to tak, kde je teda vhodne vyuzitie takejto KV s TV?
    Naposledy upravil mco : 07.04.12 at 14:57

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.