Zavrieť

Porady

Odstranenie hluku v panelaku

Dobry den,
viete mi niekto poradit ako utesnit vonkajsie aj vnutorne dvere (pasky, silikon??? ake) aby bol zminimalizovany hluk z chodby (vytah), kedze spalen sa nachadza hned pri vchodovych dverach. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Bezpecnostne dvere + zvukova izolacia na stenu smerujucu k vytahu. Neodstrani hluk, ale vyrazne znizi. Mame to vyskusane, jedna nasa stena je spolocna s vytahovou strojovnou.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    myslím, že utesnenie to nevyrieši....hluk v paneláku sa jednoducho šíri a treba sa s tým naučiť žiť. poprípade spálňu premiestniť inam.nemám spálnu pri vchodových dverách a výťah aj tak počujem aj výťahové dvere ako búchajú.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Predavaju sa penove,aj silikonove tesniace pasky / obr. na ukazku http://wueko.wuerth.com/medien/prodg...0/02030048.jpg
    prip. tu : http://www.makrosbb.sk/katalog/tes/tesnenia.htm /

    Niektori ludia si davaju aj tapacirovat dvere. Ale to vsetko moze hluk iba stlmit, nie celkom odstranit,lebo v panelaku sa siri aj cez steny.
    Ak sa da,asi je lepsie prestahovat postel,prip. na stenu od chodby dat nabytok,aj ten znacne utlmi hluk.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Kvalitné bezpečnostné dvere podstatne znížia zvuky a hluk z chodby. Avšak ten čo preniká, resp. šíri sa panelom zostane.
    Hluk výťahu sa dá eliminovať riadnym mazaním vodiacich koľajníc a upozornením obyvateľov aby netrieskali dvermi.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    arizona Pozri príspevok
    Predavaju sa penove,aj silikonove tesniace pasky / obr. na ukazku http://wueko.wuerth.com/medien/prodg...0/02030048.jpg
    prip. tu : http://www.makrosbb.sk/katalog/tes/tesnenia.htm /

    Niektori ludia si davaju aj tapacirovat dvere. Ale to vsetko moze hluk iba stlmit, nie celkom odstranit,lebo v panelaku sa siri aj cez steny.
    Ak sa da,asi je lepsie prestahovat postel,prip. na stenu od chodby dat nabytok,aj ten znacne utlmi hluk.
    máme...aspoň zatiaľ ešte ich krpec nenačal....efekt nič moc, je to aj o tom aký je výťah, my máme starú rárohu.potom aký sú susedia a celkové osadenstvo...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak je možnosť zmeny dispozície: rada - premiestniť spálňu do inej miestnosti (ďalej od výťahu) - najlacnejšie riešenie.

    driver100 je offline (nepripojený) driver100

    muž driver100
    Vzhľadom na to,že ja spím väčšinou cez deň,kedy je hluk vyšší,ako v noci,osvedčili sa mi molitanové štuple do uší.Najlepšie tie žltej farby,kúpiš v predajni ochranných pracovných pomôcok.Aj Schumacher nosil také.
    Myslím to vážne,ale zbíjačku to len utlmí.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    driver100 Pozri príspevok
    Vzhľadom na to,že ja spím väčšinou cez deň,kedy je hluk vyšší,ako v noci,osvedčili sa mi molitanové štuple do uší.Najlepšie tie žltej farby,kúpiš v predajni ochranných pracovných pomôcok.Aj Schumacher nosil také.
    Myslím to vážne,ale zbíjačku to len utlmí.
    tiež spávam so štupľami + "škraboška" na oči
    Indeed ...PREBOHA !!!

    Maranta je offline (nepripojený) Maranta

    Maranta
    dakujem za rady :-) niektore mame vyskusane - stople a spalen moznost premiestnit nemame takze skusime pasky , dufam ze budu aspon tlmit

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    obloženie steny alebo jej časti korkovými platńami, má význam nielen pre tlmenie hluku,

    ale aj tepelne izolačný,hlavne ak sa jedná o byt na prízemí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.