Zavrieť

Porady

Kolaudácia domu - koho zodpovednosť?

S manželom sme kúpili zrekonštruovaný dom. Po roku sme zistili, že dom nie je skolaudovaný. Stavebné povolenie na rekonštrukciu bolo vydané na pôvodného majiteľa, ktorý ale už nevykonal kolaudáciu. Od nás kolaudačné rozhodnutie nikdy nikto nechcel, ani pri kúpe ani pri vybavovaní hypotéky. Kto je v tomto stave povinný urobiť kolaudáciu? Pôvodný majiteľ, na ktorého bolo vydané stavebné povolenie, alebo my ako súčasní majitelia domu? Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bystrá je offline (nepripojený) bystrá

    bystrá
    Kupou domu na vas presli aj prava a povinnosti vyplyvajuce zo stavebneho povolenia, musite to skolaudovat vy, na povodneho majitela by to uz neslo.

    rbezko4 je offline (nepripojený) rbezko4

    rbezko4
    teda, zamyslel by som sa, ako je postavena kupna zmluva..., pretoze ak dom nie je skolaudovany, Vam mozu vyplynut dalsie naklady, ktore Vam v case kupy nemuseli byt zname. A teda utekal by som za pravnikom...inak Vas to moze vyjstr naozaj draho.... Ku kolaudaci musite mat vela... revizii, dokladov, musia byt kopec veci dodrzanych podla stav. povolenia... Teda ja by som nevahal a mazal za pravnikom a na nom by som naozaj nesetril.... Mozno by som aj na sude kupnu zmluvu rusil...

    Kolaudácia domu - koho zodpovednosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.