Zavrieť

Porady

servisný zásah

Sme obchodná spoločnosť, ktorá okrem predaja tovaru poskytuje svojim odberateľom pozáručný servis. Tieto servisné zásahy realizujeme prostredníctvom servisného strediska (t.j. nasich zamestnancov) alebo nákupom týchto služieb od našich dodávateľov. Aký je správny postup pri účtovaní týchto dodávateľských faktúr a následnej fakturácii našim odberateľom, na ktorých sa okrem spomenutej subdodávky nachádza aj materiál a práca nášho servisného strediska?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Materiál došlú fa.dávam na 501,účtujem spôsobom B.
    Keď to fakturujem tak mi to ide na 602,Ja dávam materál +našu poskytnutú slúžbu na 602.mám účto v 2 firmách odkontrolované audit.a nemala namietky.
    Aj mi dostávame Dfa.napr.za revízne práce tie dávam na 518AE.
    Dfa.za projekty 518AE.
    Dfa.za materiál 501AE.
    Naša práca ?????
    Vfa.dávam všetky tieto položky+maržu + našu prácu,účtujem to potom všetko vrátane materálu na 602.Niekto materiál účtuje na 604. Ak chceš vedieť za aké stredisko fakturuješ zaveď si analitiku na stredíská.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.