Zavrieť

Porady

Upevnenie ľahkých "dverí" na výklenok

Mám na vás prosbu o radu. Mám v byte nie veľmi vydarený pokus o šatník, kút so vstupným otvorom 2mx58cm, s tým že ľavá stena je klasická betónová stena s hrúbkou 6cm, ale pravá je neúplná má hrúbku len 3cm a pokračuje do poloblúka (viď obr.1-3). Priestor využívame ako "bordelkút", ale v súčasnosti ho potrebujeme uzavrieť. Chcem na neho namontovať také tie ľahké šatníkové dvere, len riešim ako ich upevniť na stenu.

1. Uvažoval som priamo na ľavú stenu navŕtať diery do betónu a pripevniť panty, len si nie som istý či sa bude dať presne navŕtať diera tesne pri okraji betónovej steny.
2. Resp. som uvažoval dať zárubne, ktoré by som musel na pravej stene po dĺžke zrezať a nejako tam upevniť a zmenšil by sa mi aj tak už malý otvor.

Ako by ste to riešili vy? Ďakujem za nápady
IMG1.jpg  
IMG2.jpg  
IMG3.jpg  
IMG4.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evkake je offline (nepripojený) Evkake

    Evkake
    mozno by sa hodili dvere posuvane popri stene, zvukovo to izolovat nepotrebujete

    nieco take : http://www.clearmont.cz/wysiwyg/Agile%2050.jpg

    mohlo by to byt sklo, zrkadlo, alebo iny material
    Andy Kralik Dakujem. Posuvne dvere ma nenapdali, ale myslim ze budu najjednoduchšie.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    nemôžem priložiť foto lebo mám pomalé pripojenie cez mobil ale je to jednoduché. Hotové laminované kuchynské dvierka alebo vyrobené na mieru z laminovanej drevotriesky s ABS hranou s naloženými samozatváracimi závesmi namontuješ na latu z drevotriesky alebo masívu, ktorú predtým ukotvíš do panelu na štyri hmoždinky.
    DSCN1060.jpg  
    lapejko á přece se povedlo i foto...

    Upevnenie ľahkých "dverí" na výklenok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.