Zavrieť

Porady

ABSENCIA zamestnanca - AKO POSTUPOVAŤ ??

Ahojte poraďáci, dnes mi nakázal dať šéf od včera absenciu, ako mám postupovať? čo mám všetko vybaviť, kde a ako? ďakujem za rýchle poradenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    reg. list do SP - typ- prerušenie , dátum vzniku prerušenia a dôvod prerušenia - 3
    oznámenie do ZP - kód zmeny 2Y, platnosť zemny Z

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Slima Pozri príspevok
    @veronikasad-nie je :-)
    potom platí postup uvedený v prísp. č. 2 + krátenie dovolenky za každý deň A v zmysle ZP.

    Máte vo firme odbory ? Kedysi sa vyjadrovali ku kráteniu dovolenky, neviem ako to funguje teraz.

    § 109 Krátenie dovolenky

    (3) Za každú neospravedlnene zameškanú zmenu (pracovný deň) môže zamestnávateľ krátiť zamestnancovi dovolenku o jeden až dva dni. Neospravedlnené zameškania kratších častí jednotlivých zmien sa sčítajú.

    (4) Pri krátení dovolenky podľa odseku 1 sa musí zamestnancovi, ktorého pracovný pomer u toho istého zamestnávateľa trval počas celého kalendárneho roka, poskytnúť dovolenka aspoň v dĺžke jedného týždňa, mladistvému zamestnancovi v dĺžke dvoch týždňov.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Slima Pozri príspevok
    len on mu nechce krátiť dovolenku-on chce dať absenciu práveže len...
    Oznámenie o okamžitom skončení prac.pomeru mu pôjdete v piatok doručiť osobne ? Lebo ak ho budete posielať poštou, pracovný pomer môžeš skončiť až keď sa ti vráti návratka o doručení (list treba poslať do vlastných rúk), alebo neprevzatá zásielka

    Slima je offline (nepripojený) Slima

    Slima
    a to len pošlem do poisťovní? to ho nemusím nejako úplne odlhasovať a zase prihlasovať?

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Je to prerušenie - Sp - registračný list a ZP - oznámenie zamestnávateľa (dávka 601) a sú tam na to tie kódy čo som napísala.Keď nebude absencia, tak sa zruší prerušenie aj v SP aj v ZP. Zo zdravotnej poisťovni príde zamestnancovi na adresu bydliska doplatiť poistné za dni absencie, ale zamestnávateľ nemá s tým nič spoločné.

    Slima je offline (nepripojený) Slima

    Slima
    Prepáč-som v tých veciach nováčik. Bo ja tam zadávam začiatok a koniec no potom to mám ešte rušiť,keď som tam dala aj ten koniec tej absencie?

    Slima je offline (nepripojený) Slima

    Slima
    nie-ona je od 10.4. do 13.4 asi.Alebo - takto šéf povedal,že aby som mu dala absenciu a ked v piatok nepríde rušíme s ním okamžite PP.Takže zatiaľ len mám zadať začiatok teda od toho 10.4. a pak dám opäť tlačivo prerušenie a tam dám dátum len skončenie?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Slima Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, dnes mi nakázal dať šéf od včera absenciu, ako mám postupovať? čo mám všetko vybaviť, kde a ako? ďakujem za rýchle poradenie
    Čo keď je zamestnanec PN ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.