Zavrieť

Porady

Skončenie PP z dôvodu straty zdravotnej spôsobilosti

Dobrý deň,chcem sa opýtať akým spôsobom môže skončiť PP zamestnanca, ktorému bol priznaný ID (75%), kvôli dlhodobej strate zdrav.spôsobilosti nemôže vykonávať svoju doterajšiu prácu a zamestnávateľ nemá preňho vhodné náhradné zamestnanie (posudok lekára), s tým, aby neprišiel o odstupné. §76 hovorí o skončení PP dohodou z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdrav.stav........ Zamestnancovi...........patrí odstupné najmenej v sume, ktorá je násobkom jeho priem.zárobku a počtu mesiacov, počas ktorých by trvala výp.doba podľa §62.
To znamená, že keď zamestnávateľ a zamestnanec uzatvoria dohodu o ukončení PP s uvedením dôvodov popísaných v §63 ods.c, neporuší zamestnávateľ žiaden predpis a zamestnanec môže dostať odstupné aké mu patrí? Alebo musí dať zamestnávateľ zamestnancovi najprv výpoveď podľa §63 ods.c (čomu musí predchádzať povolenie od úradu práce) a hneď spísať aj dohodu o skončení PP ku dňu, keď zamestnanec nechce zotrvať v PP počas výpovednej doby?
Nie je mi to celkom jasné, už som to čítala viackrát, neporadí mi niekto?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kollma je offline (nepripojený) Kollma

    Kollma
    Myslíte dohodou podľa §60 s uvedením dôvodov podľa §63 ods.c alebo výpoveď podľa §63 ods.c a potom dohoda?

    Skončenie PP z dôvodu straty zdravotnej spôsobilosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.