Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    NO veru neviem,
    či by ma zaujímalo poškodenie jazierka ak je to zákonom chránený živočíš. Ešte fasnete pokutu a budete spokojný.

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Dlho tam nevydrží,viem že mu nechcete ublížíť ale nieje to akvariový živočích a v jazierku mu nebude dobre a aj tak ho v nom nikdy neuvidíte.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    chudák ráčik dostal rozsudok smrti ani nevie prečo, inak si prichystajte rozkladajúce sa mäso, tým sa živí, čistú prúdiacu vodu nechlórovanú a bahno vo vode mimo prúdu v chládku pod koreňovým systémom nejakej vŕby, alebo ukončite jeho utrpenie a trápenie a hneď ho zabite ak ho neviete vrátiť tam odkiaľ ste ho vytrhli.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    anina13034 Pozri príspevok
    Manzel priniesol somov racika ktory ma asi 10cm. Mozme ho dat do jazierka? Dakujem
    cynizmus prvého kalibru

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    A čo ešte máte doma?
    To mláďa ráčika si ugrilujte, ale nezabudnite zaživa, inak nie je chutný!
    Mimochodom určite ste lepší ako susedia: tí milujú asi prírodu v prírode a nie vo fólii.......

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Rak je zákonom chráneny. Myslíš, že mu vytvoríte podmienky vhodné na život?

    Rak riečny (Astacus astacus) dorastá do dĺžky 20 cm. Žije v tečúcich vodách a je výrazným indikátorom čistoty tečúcej vody. Žije len v čistých vodách.
    Najradšej má pokojne tečúce rieky, ale vyskytuje sa aj v rybníkoch a potokoch. V ich brehoch pod koreňmi stromov vyhľadáva diery a skrýše. Živí sa žabami,hmyzom ale aj korienkami vodných rastlín. K jeho potrave patria aj uhynuté živočíchy.

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    Myslím si, že zadávateľa otázky vôbec nezaujíma či ten rak riečny prežije v ich záhradnom jazierku a či sa zmení časom na raka jazierkovitého, iba chce vedieť či im pretrhne resp. poškodí fóliu v jazierku.
    odpoveď je nie, nepoškodí, lebo to asi nestihne...

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    jahoszmsk Pozri príspevok
    Myslím si, že zadávateľa otázky vôbec nezaujíma či ten rak riečny prežije v ich záhradnom jazierku a či sa zmení časom na raka jazierkovitého, iba chce vedieť či im pretrhne resp. poškodí fóliu v jazierku.
    odpoveď je nie, nepoškodí, lebo to asi nestihne...
    vieš aká bola tá fólia drahá, čo tam po rakovi
    arizona my mame na potoku za zahradou, prid pozriet :-)

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    ja som už ráčika nevidel aspoň 15 rokov- už ich je strašne málo...
    stačí zájsť na návštevu k nim a uvidíš.
    Peter z Bratislavy
    Vysadil som do jazierka 2 rakov, po roku, keď sme ho čistili, tak som ich našiel najmenej 40. Neuveriteľne sa im v tej stojatej záhradnej vode darí. Akurat, že po slimákoch-kotulkach nachádzam len prázdne ulity. Voľným okom však raka na dne nezbadáte. Už sú v jazierku 3 zimy a spokojní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.