Zavrieť

Porady

medvedi cesnak

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Pozeram, ze modnou burinkou je medvedi cesnak, chcem sa opytat, ze ci takato rastlina, ale so zltymi kvetmi je to iste, alebo je to nejaka ina nejedla odroda. Nemozem pridat foto, lebo este nekvitne, ale je to presne to iste, akurat, ze kvety su sytozlte. Vysialo sa mi to same.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tetrisss Pozri príspevok
Pozeram, ze modnou burinkou je medvedi cesnak, chcem sa opytat, ze ci takato rastlina, ale so zltymi kvetmi je to iste, alebo je to nejaka ina nejedla odroda. Nemozem pridat foto, lebo este nekvitne, ale je to presne to iste, akurat, ze kvety su sytozlte. Vysialo sa mi to same.
Nie je to ono?
http://bahnova.blog.sme.sk/c/141770/...di-cesnak.html
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nuz toto som vsetko presla, ale vsetci vravia o kvetoch bielych a moje su zlte.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

aj gugle obrázky len biele kvety dáva...
http://www.google.sk/search?q=medved...w=1366&bih=643
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

že by toto?
http://www.rastlinky.sk/allium-flavu...snak-zlty.html
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nie, to je presne taky kvet, ale zlty, toto je iny.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tetrisss Pozri príspevok
Nie, to je presne taky kvet, ale zlty, toto je iny.
http://www.rastlinky.sk/allium-moly-...ty-cesnak.html
-1 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Super, to je ono, dakujem, ja som to nenasla.
0 0
deerslayer deerslayer

deerslayer je offline (nepripojený) deerslayer

Kde sa dajú zohnať rastlinky ?
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Miesta výskytu v článku - prísp. č.2:
http://bahnova.blog.sme.sk/c/141770/...di-cesnak.html
Máš miesto Nové Mesto nad Váhom - nemáš to ďaleko, stačí zistiť, kedy kvitne a urobiť si výlet.
1 0
deerslayer deerslayer

deerslayer je offline (nepripojený) deerslayer

Nemám to ďaleko kam ? Jahodník, Smolenice, Orešany ? ....presné GPS súradnice by sa zišli, nech nemusím brať týždeň dovolenku
0 0
janaver janaver

janaver je offline (nepripojený) janaver

ja už ho mám na záhrade, vymenila som ho za hosty a došiel mi poštou. Minulý rok nič moc, ale dúfam, že toho roku bude krajší
0 0
tony6777 tony6777

tony6777 je offline (nepripojený) tony6777

staci odtrhut a trochu pozuvat,alebo v prstoch posuchat......a myslim,ze typicky cesnakovu vonu a chut spoznas
0 0
deerslayer deerslayer

deerslayer je offline (nepripojený) deerslayer

Skúšal som ho vysiať....semienka z Vilmorinu...zatiaľ nič..........................tak asi pôjdem na jar s rodinou na výlet do prírody.....len tak vedieť,kam presne....v okolí Nového Mesta,Trenčína,Piešťan........................ ...ten Červeník-benzínka-z ktorej strany ?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

MIMO TEMY

uff,na Cervenik tak lahko nezabudneme...
volakedy sme s muzom cestovali na SK a som si potrebovala odskocit.ale sme nezaparkovali pri Cerveniku -motoreste,ale sme vbehli do tej ulicky pred tym,no a nedaj boze sa z tade vymotat....bolo to v zime ,vsade snehu navaleneho a my sme sa vozili po vsetkych moznych ulickach a dedinkach cez Jaslovske Bohunice,Cachtice.....vobec sme sa nevedeli dostat von,napokon sme este aj v Novom meste pobludili.domov sme dorazili az po polnoci,celi unaveni a vystraseni.vsak po takych kopaniciach co sme sa povozili....veru,bol to zazitok ale moj muz odvtedy nechce o Cerveniku ani pocut,ani keby som sa mala do gati pocikat :-)

tak tam asi ten cesnak hladat nepojdme....
0 3
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..poprosila by som, neviete kde by som našla medvedí cesnak v okolí Košíc? Ďakujeeeem..
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Valčake Pozri príspevok
..poprosila by som, neviete kde by som našla medvedí cesnak v okolí Košíc? Ďakujeeeem..
Vali, daj si do google výskyt medvedieho cesnaku, tak ti ukáže lokality a tým čo sa pýtajú napr. na ten Červeník, tak si dajte satelitnú mapu a najdete lokality podľa lesa. Topoľčany to isté. Pochybujem, že by ste ho našli voľne mimo lesa, lebo má rád tieň. Treba ale potom skôr než celkom nevykvitne , lebo potom je vraj nahorklý. Do vlaňajšieho roka som o ňom nemala ani potuchy. V živote som to nejedla. Ale už teraz keď mi dochádza aj klasický cesnak, tak sa neviem dočkať kedy pôjdem na tento medvedí a určite si ho urobím aj do zásoby do mrazničky viac ako vlani iba na skúšku. Dá sa o ňom dosť vyhladať na goole aj práve aj tie lokality. Ja som skúsila zobrať aj cibuľky so zeminou, uvidím, či mi tam kde som ich v záhradke zasadila vyrastie, ale asi potrebuje viac tieň a vlhko, lebo aj tam kde rastieva v lese je to obyčajne blízko potokov a pod stromami.
0 0
deerslayer deerslayer

deerslayer je offline (nepripojený) deerslayer

Vyrazil už niekde ?
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

deerslayer Pozri príspevok
Vyrazil už niekde ?
Mne tiež už začal vyháňať lístky na dvore, sú tak možno 10 cm, takže niekde tu na západnom Slovensku kde sú teplé slnečné miesta, bude určite už aj v lese vyrastať. Ja som vlani skúsila aj napriek odhovaraniu, že sa mi to v záhrade nepodarí. Zobrala som z lesa s kusom zeminy a na moje prekvapenie, krásne ide. Úplne som naň zabudla, myslela som, že to vychádzajú tulipány, ale vôňa listov mi to usvedčila, že je to medvedí cesnak. Už sa naň teším.
0 0
Fanny62 Fanny62

Fanny62 je offline (nepripojený) Fanny62

Spomínali ste tu výskyt medvedieho cesnaku aj v okolí Nového Mesta nad Váhom. Prosím, mohli by ste poradiť kde konkrétne? Snažila som sa to najsť na googli, ale nič. Prípadne aj okolo Trenčína.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
hojný výskyt medvedieho cesnaku :
Plavecké Podhradie - rovno pod zrúcaninou, nepôjdete chodníčkom k hradu, ale odbočite vľavo po lesnej cestičke
a taktiež lesnou cestou z Jahodníka (Smolenice ) na hrad
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať