Zavrieť

Porady

Prosim o radu pri rieseni podlahy na podkrovi

Problem je vtom ze dom v ktorom prerabam podkrovie ma vyse 50 rokov a podlaha v podkrovi je len z dosak pozbijana ktore su upevnene na nosnych gulatinach, chcel som davat beton ale staticky to nieje mozne tak sme sa rozhodli davat hranoly, lenze problem je vtom ze ako to spravit a co vsetko je ktomu potrebne + co by som mal pouzit na odhlucnenie? za vsetky rady budem povdacny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KORIG je offline (nepripojený) KORIG

    KORIG
    ja by som postupoval nasledovne.... na nosne tramy by som urobil záklop z dosiek hr. 25 -30mm, na zaklp ulozil separacnu foliu na ktoru nasledne ukladal izolacne dosky (napr. steprock) min. hr. 40 mm na ne separacnu foliu, nasledne roznasaciu vrstvu z osb dosiek (2*15 vrstvy) a na to finalnu podlahu....... ak chces zvysit zvukovu izolaciu mozes ukladat izolaciu aj medzi tramy, pripadne pre dosiahnutie este vyssieho stupna ukladat izolaciu popri tramoch ( ak ma tram 15 cm vysku----15 cm pasik po oboch stranach tramu)...... dalsim dolezitym miestom pre eliminovanie sirenia hluku je ulozenieizolacnych pasikov v miestach styku podlahy s inou konstrukciu

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    ak sú obvodové múry nosné, bežne sa robí železobetónová platňa ponad drevený strop, treba ho však podstojkovať. Ak však chcete suchú skladbu doporučujem na pôvodný záklop urobiť pieskový alebo keramzitový či liaporový podsyp a na to dvojitú skladbu OSB dosák, sadrovláknitých Rigidur alebo Fermacell príp. Superdosku.

    vladek21 je offline (nepripojený) vladek21

    vladek21
    Vytrhaj vrchné dosky na povale pokiaľ neuvidíš nosne hranoly. Medzi nimi bude asi škvara tu treba vybrať, na jej miesto dáš polystyrén alebo vatu. Vystrieš fóliu po hranoloch na ne dáš OBD dosku hrúbka 2,5 cm a viac alebo super dosku a plávajúcu podlahu. Nemože davať na to dlažbu, lebo ti ju odtrhne. Pod dlažbou musí byť betón.

    unknow je offline (nepripojený) unknow

    unknow
    Dakujem za rady ... Nakoniec sme to spravili tak ze hranoly sme zapustili do venca na ktorom stoji podkroviea vlastne su nad tymy starymi doskamy a pripevnovali sme ich Srubamy sktorymy sme spojili Hranoly s Spodnou nosnou gulatinou medzi hranoly davame 5.ku polystiren a nato vatu.. Nato chceme dat Palubovku 30mm... lenze neviem ci je to najlepsie riesenie .. Co by ste daali vy ?

    Prosim o radu pri rieseni podlahy na podkrovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.