Zavrieť

Porady

Primerana cena za vymurovanie?

Kolko moze stat vymurovanie steny z yporiek - hrubka 7 cm,ked stena ma 7,5 m2? Firma mi uctuje cenu za material + praca 160 eur.Je to primerana cena?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Primeraná je taká cena, ktorú ste ochotný zaplatiť. Pri takýchto prplačkách sa nedá porovnávať, že murári berú toľko a toľko za m2. Ak je stena vysoká, pri takto úzkych yporkách by som to robil na viackrát.

    Harold22 je offline (nepripojený) Harold22

    Harold22
    draik Pozri príspevok
    Primeraná je taká cena, ktorú ste ochotný zaplatiť. Pri takýchto prplačkách sa nedá porovnávať, že murári berú toľko a toľko za m2. Ak je stena vysoká, pri takto úzkych yporkách by som to robil na viackrát.
    A kolko moze stat material s lepidlom na tu plochu 7,5 m2?

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Veď si to spočítaj... jeden kváder má 0,5x0,25m, t.j. 0,125m2, čo je 60ks kvádrov, cenu si nájdi na nete. Nejaké lepidlo (pozri si katalógový list aká je spotreba) a máš výsledok.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    tomino77 Pozri príspevok
    Z takychto yporiek sa neda murovat naraz vysoko, tak cca 4-5 radov.
    A nemýliš si to s tehlou na maltu?

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Ferdosondo Pozri príspevok
    A nemýliš si to s tehlou na maltu?
    Nemýli, fakt to nejde. Položíš, poklepeš a hojdá sa celý múr. Také 4 sú asi maximum.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Tiež som to počul.
    Ale,vymuroval som desiatky kúpelní a aj samotných priečok za deň. Dvanásť a pol radu bez problémov aj s prekladmi ponad dvere.
    Treba si však dávať pozor na presnosť práce. Ak sa robí nepresne treba doklepáváť narovnávať a vtedy sa pohne spodný rad a už to na ňom tancuje.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    TomasHC Pozri príspevok
    Veď si to spočítaj... jeden kváder má 0,5x0,25m, t.j. 0,125m2, čo je 60ks kvádrov, cenu si nájdi na nete. Nejaké lepidlo (pozri si katalógový list aká je spotreba) a máš výsledok.
    No ale to by už musel rozmýšľať, a hľadať.

    Primerana cena za vymurovanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.