Zavrieť

Porady

Nevyplatena faktura

Vediem JU, v minulom roku - novembri som vystavil fakturu pre jednu firmu z Polska za sluzby. Dohoda na praci bola v ramci e-mailovej komunikacie, objednavku som nevystavil...Dodnes mi vsak fakturu, napriek viacnadobnym urgeniciam z mojej strany a slubom zo strany ich, nezaplatili. Aky postup odporucate, aby som za svoje sluzby dostal riadne zaplatene.
Dakujem, pekny den vsetkym
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Andrej Ahoy
    Vediem JU, v minulom roku - novembri som vystavil fakturu pre jednu firmu z Polska za sluzby. Dohoda na praci bola v ramci e-mailovej komunikacie, objednavku som nevystavil...Dodnes mi vsak fakturu, napriek viacnadobnym urgeniciam z mojej strany a slubom zo strany ich, nezaplatili. Aky postup odporucate, aby som za svoje sluzby dostal riadne zaplatene.
    Dakujem, pekny den vsetkym
    Tu je každá rada drahá.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Andrej Ahoy
    Vediem JU, v minulom roku - novembri som vystavil fakturu pre jednu firmu z Polska za sluzby. Dohoda na praci bola v ramci e-mailovej komunikacie, objednavku som nevystavil...Dodnes mi vsak fakturu, napriek viacnadobnym urgeniciam z mojej strany a slubom zo strany ich, nezaplatili. Aky postup odporucate, aby som za svoje sluzby dostal riadne zaplatene.
    Dakujem, pekny den vsetkym
    Neviem teda za čo si faktúru vystavoval , ale ak Ti nezaplatia , tak neviem ako preukážeš , že akú službu si im poskytol .Ak by sa aj vec dostala k súdu , tak bez podpísania dod.listu , alebo nejakého dokladu , že klient prevzal od Teba tovar alebo službu , nedokážeš uplatnenie nároku na úhradu tvojej pohľadávky , Slováci odtaja aj nos medzi očami a neviem čo by ste čakali od Poliakov.

    Odporúčam , aby úhradu pohľadávky ste vymáhali cez právnika , ak vôbec k nejakému výsledku dospejete . Môj kolega raz takto s horúcou hlavou uzatvoril obchod s Talianmi a prišiel o 650 000 Sk . To ale boli skutočne oddreté peniaze .

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Zaujímalo by ma či odberateľ, ktorý nevyplatil dohodnutú sumu pre údajnú "vadu na výrobku" musí podať písomnú reklamáciu a v akej lehote. Výrobok bol dodaný s montážou v septembri a odberateĺ len telefonicky po upomienke argumentoval že výrobok je poškodený. Dohodli sme sa na písomnej reklamácii ktorú do dnes neuskutočnil. Ako postupovať aby uhradil dlžnú sumu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.