Zavrieť

Porady

nový živnostník a šek za šekom

Ahojte poraďáci.
Od 1.4. som živnostníčka-začiatočník.Ešte som ani nezačala zarábať a za tie 2 týždne čo mám živnosť mi prišli 2 šeky od dvoch rôznych firiem v sume 59 a 57 eur.Názov to má:Register obchodu a živnosti.Viete mi niekto poradiť čo to je a či to musím platiť??
Začínam sa nejako vo všetkom strácať:-(
Ďakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    keri5 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci.
    Od 1.4. som živnostníčka-začiatočník.Ešte som ani nezačala zarábať a za tie 2 týždne čo mám živnosť mi prišli 2 šeky od dvoch rôznych firiem v sume 59 a 57 eur.Názov to má:Register obchodu a živnosti.Viete mi niekto poradiť čo to je a či to musím platiť??
    Začínam sa nejako vo všetkom strácať:-(
    Ďakujem....
    šup do koša

    kolinany je offline (nepripojený) kolinany

    Rišo kolinany
    ponukaju plateny zapis do icha katalogu .. tie katalogy maju velmi podobne nazvy ako obchodny register, zivnostensky register -> Register obchodu a živnosti .. poslu fakturu alebo sek a dole je malymi pismenkami napisane, ze ked to zaplatis, tak vlastne suhlasis s podmienkami a kvazi objednavkou ..
    taketo veci zahadzovat ..
    vela ludi sa nachyta, pretoze to ma podobne nazvy ako hore spomenute registre .. mne ich prislo niekolko, prve asi 2 dni po zalozeni zivnosti/sro ..

    keri5 je offline (nepripojený) keri5

    keri5
    Ďakujem Vám krásne za odpovede...ešte dobre,že som to nezaplatila.Teraz mi je dobrý každý cent:-)

    nový živnostník a šek za šekom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.