Zavrieť

Porady

Číselné poradie vystavených faktúr

Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o odpoveď na nasledujúcu otázku.
SRO vystaví zálohové predfaktúry, ktoré jej následne odberateľ uhradí. Keďže tovar sa dodá až s odstupom niekoľkých mesiacov, SRO vystaví faktúru na základe prijatej platby na účely DPH.
Musí tieto faktúry evidovať s osobitným číselným radom, alebo môže pokračovať v číslovaní zároveň s bežne vystavenými faktúrami?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    tina.mm Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o odpoveď na nasledujúcu otázku.
    SRO vystaví zálohové predfaktúry, ktoré jej následne odberateľ uhradí. Keďže tovar sa dodá až s odstupom niekoľkých mesiacov, SRO vystaví faktúru na základe prijatej platby na účely DPH.
    Musí tieto faktúry evidovať s osobitným číselným radom, alebo môže pokračovať v číslovaní zároveň s bežne vystavenými faktúrami?
    Ďakujem.
    Ja vystavujem zál.fa a po prijatí platby vystavím vyúčtovaciu fa s nasledovným číslom bežne vystavených faktúr.

    zamborskyjan je offline (nepripojený) zamborskyjan

    zamborskyjan
    Dobrý deň, podľa mňa je lepšie pre prehľadnosť si pre zál. fa vyčleniť iný číselný rad ako pre tzv.ostré fa. Z.fa má v účtov.sw evidenčný charakter, na základe ktorej sa vystavuje ostrá fa , keď je uhradená z.fa s s nulovou hodnotou. Oplatí sa to najmä vtedy, keď je ich veľa, napr. v zdravotníctve, keď klient si objedná nadštandarné vyšetrenie.

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    ja mám zvlášť číselný rad na všetky tri typy faktúr, zálohové, fa na prij.platbu aj vyúčtovacie.

    Číselné poradie vystavených faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.