Zavrieť

Porady

Nadmerný odpocet dph

Dobry den, poprosila by som o vas nazor ako postupovat. Preberam JU po uctovnicke s 20 rocnou praxou. Za I.Q. 2011 mal klient nadmerny odpocet cez 1000€. Stara uctovnicka tvrdi, ze nebol do dnesneho dna vrateny, nakolko klient uhradil toto DPH 3 dni po termine. Stale ho mam v zavazkoch ako minusovu polozku. Ako by som mala postupovat, aby som to teraz dala do poriadku? Jasa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    svetluska55 je offline (nepripojený) svetluska55

    svetluska55
    co uhradil 3 dni po termine? vsak mal nadmerny odpocet....
    a tie dalsie stvrtroky nemal danovu povinnost, od ktorej by sa to odpocitalo?
    inak uz asi len napisat listom ziadost na DU na vratenie nadmerneho odpoctu, v zavazkoch ti to bude stale visiet, kym to nebude vyrovnane

    Merzig je offline (nepripojený) Merzig

    Merzig
    sorry som tam nedopisala, ze stvrtrok predtym mali povinnost uhradit DPH, tu zaplatili o 3 dni neskor a vraj na zaklade toho teraz ten nadmerny odpocet sa vraj vracia az o rok. Nasledujucim stvrtrokom sa to nevyrovnalo, lebo tam tiez bol nadmerny odpocet cca 100€. Je to ovela skusenejsia uctovnicka ako ja, ale aj tak sa mi to nepozdava......

    svetluska55 je offline (nepripojený) svetluska55

    svetluska55
    danove neodplatky sa skumaju v pripade, ak ide o mesacneho platitela DPH a ziada si vratit nadmerny odpocet hned po podani DP za mesiac v ktorom mu to vzniklo.....

    §79, ods. 2
    (2) Daňový úrad vráti nadmerný odpočet do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, aka) zdaňovacím obdobím platiteľa je kalendárny mesiac,
    b) platiteľ bol platiteľom najmenej 12 kalendárnych mesiacov pred skončením kalendárneho mesiaca, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, a
    c) platiteľ nemal v období 12 kalendárnych mesiacov pred skončením kalendárneho mesiaca, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, daňové nedoplatky a colné nedoplatky voči daňovému úradu a colnému úradu a nedoplatky na povinných odvodoch poistného podľa osobitných predpisov

    ale v tvojom pripad ide o stvrtrocneho platitela, takze neviem preco to nevratili....kazdopadne, by som sa informovala na DU a napisala ziadost. Raz som sa uz stretla s jednym pripadnom nadmerneho odpoctu, ked som to mala tri stvrtroky za sebou a stale nic nevracali, az kym som nenapisala ziadost.
    Alena Šimová
    Len na doplnenie, ak je napr. za IV. Q. 2011 nadmerný odpočet, čiastočne sa započíta v I. Q. 2012, zbytok daňový úrad hneď vráti. Ale ak sa stane, že sa zabudne v I. Q. 2012 započítať, DPH sa zaplatí, treba o tento nadmerný odpočet DU požiadať.
    A tých 12 mesiacov platí vtedy, ak chce mesačný plátca vrátiť nadmerný odpočet skôr, aby nečakal na zápočet s nasledujúcou daňovou povinnosťou. Sleduje sa, či nemal pred nárokovaním si skoršieho vrátenia nadmerného odpočtu nedoplatok na dani, cle a odvodoch v priebehu 12 mesiacov.
    Naposledy upravil Alena Šimová : 02.05.12 at 10:54

    Nadmerný odpocet dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.