Zavrieť

Porady

Naklady pred vznikom sro - nie zriadovacie naklady

Ahojte, potrebovala by som poradit, ci mozem v sro uctovat naklady, ktore vznikli pred zapisom sro do obchodneho registra, prisom sa nejedna o zriadovacie naklady.
Totizto za zriadovacie naklady povazujem poplatok notarovi za overenie podpisov na spolocenskej zmluve, kolky na zivnosti, poplatok za zapis do sro, popripade este nejake sluzby copycentra - tlac spolocenskej zmluvy by som tam este zahnrnula.
Co ale s nakladmi, ktore vznikli pred zapisom do OR, ale nesuvisia s nim? Napr. prenajom priestorov a ich priprava na podnikanie (stavebny, elektro material, poplatok za projekt,...), ceska dialnicna znamka kupovana cestou na vystavu so zariadenim potrebnym na prevadzku, poplatok za skolenie konatela z hygienickeho minima, ktore je nevyhnutne na spustenie prevadzky? Podla mna sa da dokazat, ze ide o naklady nevyhnutne na podnikatelsku cinnost spolocnosti, akurat sa nemozu uctovat do obdobia, kedy nastali, pretoze vtedy este spolocnost oficialne neexistovala. V niektorej diskusii som zachytila nazor, ze to moze platit konatel a spolocnost s nim uzavrie nejaku dohodu a po vzniku mu to preplati?? Ale nie celkom som tomu postupu rozumela.
Ak uz existuje dikusia na tuto temu, tak sa ospravedlnujem a budem rada, ked ma na nu nanavigujete, mne sa podarilo najst iba temy o zriadovacich nakladoch a nebolo mi celko jasne, ci diskutujuci odlisuju naklady na zriadenie spolocnosti a naklady pred vznikom spolocnosti.

Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Prosim Vas o radu. SRO vznikla 13.3.2012. A teraz neviem ci spravne postupujem. Ako prve nauctujem 353/411,ako druhe 378/353 ako tretie 211/378 mozem to nauctovat cez ID? Ostatne naklady spojene so zalozenim sro mam uctovat uz priamo napr. 518/211....atd? A uctujem ich s datumom 13.03.2012 nakolko vznikli naklady pred tymto datumom? Spravne tomu rozumiem?
    Dakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    SRO vznikla 13.3.2012? alebo bola zapísaná? alebo bola založená?

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    Dobrý deň,
    chcela by som poprosiť o radu. Ide o účtovanie sro. Sro bola zapísaná do OR 1.6. dvaja konatelia si postavili prevádzku a zariadili ju, samozrejme to všetko za účelom podnikania a za vlastné fin.prostriedky, čo je možné dať z toho do nákladov? Ide o nie malé sumy, ako napríklad zariadenie kuchyne technologickými prostriedkami, odkalovať, a iné...Ďakujem pekne za rady.

    Naklady pred vznikom sro - nie zriadovacie naklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.