Zavrieť

Porady

Kam zaúčtovať ?

Účtujem jednému živnostníkovi v r.2012 JÚ a nákup PHM a náhradné diely na stroje /traktor,motorová píla/ pri nákupe do 1700 € dávam do prevádzkovej réžie. Jedna kamarátka mi to odsúhlasila a druhá mi povedala,že to mám dať do nákupu materiálu.Čo som sa dočítala,tak do materiálu by mali ísť aj kancelárske potreby.Prosím ako to má vlastne byť?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    beatam je offline (nepripojený) beatam

    beatam
    Ivusik_Pampusik Pozri príspevok
    dobrý deň, na aký účet môžem zaúčtovať posypovú soľ, ak sme ju zakúpili v zime čisto na posyp vrámci nášho areálu firmy? ďakujem
    2012 - materiál
    2013 - zásoby

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    začínam Pozri príspevok
    Účtujem jednému živnostníkovi v r.2012 JÚ a nákup PHM a náhradné diely na stroje /traktor,motorová píla/ pri nákupe do 1700 € dávam do prevádzkovej réžie. Jedna kamarátka mi to odsúhlasila a druhá mi povedala,že to mám dať do nákupu materiálu.Čo som sa dočítala,tak do materiálu by mali ísť aj kancelárske potreby.Prosím ako to má vlastne byť?
    Ďakujem
    Jednoznačne neúčtuješ správne. V obidvoch prípadoch je to nákup materiálu. Bližšie- Postupy účtovania v JÚ.
    Ivusik_Pampusik
    dobrý deň, na aký účet môžem zaúčtovať posypovú soľ, ak sme ju zakúpili v zime čisto na posyp vrámci nášho areálu firmy? ďakujem
    Ivusik_Pampusik
    takže si ju môžeme dať do nákladov a uplatníť DPH aj ked nesúvisí s výrobnou činnosťou firmy?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ivusik_Pampusik Pozri príspevok
    takže si ju môžeme dať do nákladov a uplatníť DPH aj ked nesúvisí s výrobnou činnosťou firmy?
    Ale veď ste ju použili v areáli firmy, takže s podnikaním súvisí. Zaúčtuješ do výdavkov a uplatníš nárok na odpočet dph. Samozrejme, ak spĺňate nárok na odpočet a máš doklad od platiteľa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.