Zavrieť

Porady

rekonštrukcia trámového stropu

Dobrý večer chcela by som sa opýtať: pri rekonštrukcii strechy by sme chceli urobyť nový polystirénbetonový poter na trámový strop. Je potrebné dať pod poter aj fóliu ak áno tak akú?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Nejake divne riesenie....
    Dajte na to nieco lahke, nie 50 rocny strop pritazovat.
    Naposledy upravil ciners : 18.04.12 at 07:36

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    Ja to robím presne opačne. Tiež mám na 50 ročnom dome trámové stropy a rekonštruujem tak, že sa snažím ich čo najviac odľahčiť. Na časti stropu bola na hornom záklope voľne sypaná škvára, na časti tvrdená škára, nad dvoma izbami hlina asi 7 cm. Neplnila svoj účel lebo bola popraskaná a neizolovala. Všetko z vrchu som dal preč /hlina, škvára/, vrchný záklop očistil, otvoril, medzi trámami rovnako zbytky prepadanej škváry a hliny všetko vyčistil, vyzametal, záklop dal naspäť /dosky boli zdravé/ a tak som získal 1. čisté priestory medzi trámami a doskovými záklopmi - tam idem nafúkať ľahkú izoláciu /celulózu 18 cm/ a na vrch dosiek ešte cca 7-10 cm izolácie.
    Strop sa vyčistí, zateplí a hlavne neuveriteľne odľahčí. Viem o čom píšem lebo si čerstvo spomínam na tony tej hliny a škváry ktorú som povynášal z toho stropu. Niekde čo som len tak zbežne ohhadol to bolo len nad jednou izbou aj takmer 2 tony. 2. stropy som výrazne odľahčil.

    rekonštrukcia trámového stropu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.