Zavrieť

Porady

vzájomné započítanie pohľadávok a záväzkov

Ahojte poraďáci.
Potrebovala by som súrnu pomoc. Prebrala som účtovníctvo po jednej účtovníčke. Tej prišiel v roku 2003 od dodávateľa doklad o vzájomnom započítaní záväzkov a pohľadávok. Ona to brala na ľahkú váhu a nezaúčtovala to. Teraz mi medzi pohľadávkami a záväzkami figurujú aj tie ktoré by už nemali.Dá sa s tým ešte niečo robiť. Môžem to zaúčtovať teraz aj keď doklad o vzáj. zap. je z roku 2003? Ak sa to ešte dá - ako to treba zaúčtovať? Účtujeme v podvojnom účtovníctve.

Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    zaúčtuj to dňom prijatia zápočtu, i ked bol vystavený v r.2003.
    Zápočet sa účtuje:
    321/311
    započítané strany sa ti musia rovnať, nemôže ti vzniknúť rozdiel v sumách.

    harmanček je offline (nepripojený) harmanček

    harmanček
    Čo tým myslíš- dňom prijatia zápočtu? Ona ho obdržala v roku 2003. Ako ho dám do roku 2005? Na zaúčtovanie 321/311 použijem ID?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Ja som myslela , že zápočet jej neprišiel a poslali opis zápočtu poštou. No nič tento zápočet treba teda zaúčtovať čim skôr s odvolávkou, zápočet nebol zaúčtovaní v PÚ to nevadí, ved sa to týka saldových účtov a nie nákladov. Zápočty sa účtujú cez ID, neviem aký máš softwer a ako ti tento softwer dovolí účtovať, ale robia sa cez ID.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    harmanček
    Ahojte poraďáci.
    Potrebovala by som súrnu pomoc. Prebrala som účtovníctvo po jednej účtovníčke. Tej prišiel v roku 2003 od dodávateľa doklad o vzájomnom započítaní záväzkov a pohľadávok. Ona to brala na ľahkú váhu a nezaúčtovala to. Teraz mi medzi pohľadávkami a záväzkami figurujú aj tie ktoré by už nemali.Dá sa s tým ešte niečo robiť. Môžem to zaúčtovať teraz aj keď doklad o vzáj. zap. je z roku 2003? Ak sa to ešte dá - ako to treba zaúčtovať? Účtujeme v podvojnom účtovníctve.

    Vopred ďakujem.
    Ak ešte nemáš uzavreté účtovníctvo, tak to naúčtuješ do roku 2005. Predpis IUD
    účtujeme to cez účet 395, 321/395,395/311.

    harmanček je offline (nepripojený) harmanček

    harmanček
    Takže na jeden IUD zaúčtujem obidve operácie ? Aj 321/395 aj 395/311? Alebo každé na nový IUD. Priklonila by som sa k jednému IUD.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    harmanček
    Takže na jeden IUD zaúčtujem obidve operácie ? Aj 321/395 aj 395/311? Alebo každé na nový IUD. Priklonila by som sa k jednému IUD.
    Naúčtuje sa to pod jednym ID a zápis bude tiež na jednom ID.

    niklo je offline (nepripojený) niklo

    niklo
    prosím Vás, musí sa robiť zápočet len na základe písomnej dohody o zápočte pohľ. a záväzkov, alebo stačí ústna dohoda.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    nestačí ústna dohoda, musí byť uzavretá dohoda o započ.pohľadávok a závazkov, alebo vyhotovený jednostranný zápočet. Zápočet sa môže robiť i cez poklad.daklady PPD, VPD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.